Search
Close this search box.

Úchvatné: Chrám v oblakoch na hore patrí medzi najkrajšie miesta na svete

Posvätná hora Fanjing je najvyšším vrchom v pohorí Wuling v juhozápadnej Číne. Má výšku 2 570 m a takmer na jej vrchole sa čnie skala, na ktorej stoja dva chrámy prepojené mostíkom. Návšteva tohto posvätného miesta vám môže priniesť podľa budhistov nielen osvietenie, ale aj jeden z najstrhujúcejších výhľadov v celej Číne.


Ak sa chcete dostať až k chrámom, musíte mať skutočne dobrú kondičku. Ako informuje portál mymodernmet.com, čaká vás 8 888 schodov, ktorých prekonanie zaberie približne 4 hodiny šliapania. Odmenou vám však budú dva chrámy, učupené na samotnom špici „Nového zlatého vrchola“.

Pochádzajú zo 7. storočia nášho letopočtu, jeden je zasvätený Budhovi a druhý Maitreyovi. Medzi oboma chrámami sa dá prechádzať, ak si trúfnete položiť nohu na úzky kamenný mostík. Budhisti veria, že na tomto mieste môžete dosiahnuť osvietenie.

Fanjing Mountain

Bohatá fauna a flóra

Hora Fanjing je od roku 2018 zapísaná do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. V okolitých horách žijú vzácne druhy živočíchov a rastú rastliny, ktoré nikde inde na svete nenájdete. Hora Fanjing je izolovaná od ostatného sveta, a tak sa jej fauna a flóra vyvíjala samostatne. Nájdete tu viac než 2 000 druhov endemických rastlín a stovky zvierat, ktorým hrozí vyhynutie.

Podobných chrámov bolo kedysi v tejto oblasti takmer 50. Zub času ich však nahlodal a ostalo ich už len niekoľko. Dôvodom ich výstavby bolo ponúknuť útočisko pútnikom, ktorí sa vybrali na cestu do posvätnej oblasti. Aj dnes k hore Fanjing smerujú kroky budhistov z celého sveta. Pripájajú sa k nim aj turisti, ktorých nádhera tohto miesta takisto poľahky opantá.

Zdroj: mymodernmet.com, Wikipedia

Zdroj titulnej fotografie: Reddit

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: