Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Dizajnový základ do každého moderného interiéru

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy sa vyrábajú v dekóre dreva, kameňa aj keramiky. Pre ich vzhľad, cenu a kvalitu sú častou voľbou do interiéru. Výhodou tejto podlahoviny je jej odolnosť voči poškriabaniu. Oceníte tiež jednoduchosť pokladania.

Laminátové podlahy patria okrem toho medzi tie lacnejšie. Ak si vyberiete práve túto podlahovinu, myslite aj na jej nevýhody. Je menej odolná voči vode ako napríklad dlažba. Krátky kontakt s tekutinou vydrží pravdaže bez problémov. No ak ju namočíte na dlhší čas, môže nasiaknuť. Využijete ju preto najmä v miestnostiach, kde nebude vystavená dlhodobému pôsobeniu vody. Druhou nevýhodou je vyššia hlučnosť. Zmiernite ju vhodným odhlučnením podlahy.

Zdroj: Pixabay

Výber podlahy

Pri výbere podlahoviny pozerajte okrem ceny aj na kvalitu. Niektoré lacné laminátové podlahy vyžadujú dodatočnú ochrannú vrstvu proti poškriabaniu. Skontrolujte tiež dodržanie noriem pre nasiakavosť a hrúbku materiálu. Pre rýchlu dostupnosť si u dodávateľa preverte, či má laminátové podlahy skladom.

Interiérové dvere

Pri kúpe dverí do interiéru budete potrebovať zvoliť vhodný typ, farbu, materiál a celkový dizajn. Pred kúpou si premyslite rozmery a smer otvárania dverí. Okrem toho sa budete musieť zamyslieť nad ich vzhľadom.

Moderné interiérové dvere sa vyrábajú z rôznych materiálov. Majú tiež rôznu povrchovú úpravu. Posledné informácie, ktoré budete potrebovať zvážiť, sú zámok a kovanie dverí. A samozrejme si potrebujete ujasniť, aké zárubne si k dverám vyberiete. Pred kúpou sa presvedčte, či sa cena za interiérové dvere uvádza aj so zárubňou.

You don't have permission to register