Search
Close this search box.

Charitatívna organizácia premenila parkovisko na miesto, kde môžu prespať bezdomovci

Problematika ľudí bez domova je stále maximálne aktuálna. Či už sa na ulicu dostali vlastnou vinou, alebo kvôli nešťastným okolnostiam osudu, ich život rozhodne nie je jednoduchý. Denne musia čeliť ťažkým podmienkam, a to všetko bez miesta, kde by mohli skloniť hlavu. Našťastie, ešte stále existujú dobrí ľudia, ktorí sú ochotní nezištne pomáhať. 


Nová charitatívna organizácia Beddown, pôsobiaca v austrálskom Brisbane, sa snaží bezdomovcom pomôcť naozaj inovatívnym spôsobom. Ako informoval portál interestingengineering.com, parkoviská cez noc premieňa na bezpečné útočiská pre každého človeka bez domova.

Pomoc vo viacerých ohľadoch

Možno to pôsobí ako náročná činnosť, no v skutočnosti je to veľmi jednoduchý nápad. Organizácia bezdomovcom poskytne postele s čistými obliečkami, nové oblečenie, a dokonca aj služby, ako napríklad doktora, zubára či kaderníka. Ide im o to, aby sa títo ľudia nielen dôstojne vyspali, ale snažia sa im pomôcť postaviť sa na vlastné nohy.

https://www.instagram.com/p/B3o46fpgKoN/

„Spánková deprivácia predstavuje pre každého človeka bez domova obrovský každodenný problém. Aj preto sa im snažíme poskytnúť bezpečné, zabezpečené a pohodlné miesto, kde si môžu odpočinúť. Veríme, že projekt Beddown má pre nich obrovský význam,“ uvádza organizácia na svojom Instagrame.

Organizácia zverejnila zaujímavé štatistiky

V začiatkoch projektu využilo ponúkanú možnosť 41 ľudí bez domova, pričom sa všetci vyjadrili, že sa cítili bezpečne. Obzvlášť smutné je však to, že najmladšia osoba, ktorá prišla túto možnosť využiť, mala len 15 rokov.

https://www.instagram.com/p/B2bPOeEg1Pm/

Zakladateľ organizácie, Norman McGillivray, prišiel na túto myšlienku, keď sa prechádzal prázdnym parkoviskom. A koniec koncov, prečo nie? Miesto sa aspoň využije pre dobrú vec. Projekt zatiaľ funguje len v Brisbane, no postupom času by ho radi rozšírili aj do iných častí sveta.

Myslíte, že niečo také by bolo dobré zaviesť aj na Slovensku?

Zdroj: interestingengineering.com 

Zdroj titulnej fotografie: Instagram / beddowntonight

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: