Posledná séria Game of Thrones zmení televízny priemysel. Bude skutočne veľkolepá

Záverečná séria je však už teraz takým marketingovým lákadlom, že producenti predpokladajú rekordné čísla sledovanosti. A popravde sa tomu ani nečudujeme. Podľa mnohých odborníkov, ba dokonca priamo režisérov, totiž prišli vyhlásenia, že 8. séria Game of Thrones zmení celý televízny priemysel.Tu sa píše história

Každá epizóda bude mať viac ako 60 minút (podľa dostupných správ bude mať jedna časť okolo 80 minút) a na produkciu jednej sa minie neuveriteľných 15 miliónov dolárov. Ak si teda zrátame tieto „premenné“, skutočne nás čaká veľkolepý zážitok pred televíznymi obrazovkami. Celkový rozpočet na produkciu 8. série tak bude neuveriteľných 90 miliónov dolárov.

Vzhľadom na množstvo minutých peňazí za jednu epizódu sa Game of Thrones suverénne dostane na prvé miesto v histórii televíznych seriálov. Nasleduje ho The Crown od Netflixu, ktorý vyčlenil rozpočet 10 miliónov dolárov na jednu epizódu. Premiéra novej série nás čaká už v apríli 2019, a tak postupne budeme dostávať rôzne nádielky v podobe teaserov či rovno celého traileru. A nevieme ako vy, ale my v redakcii sa už nevieme dočkať, kedy si nové Game of Thrones pustíme.

You don't have permission to register