Chcete sa vyhnúť štípancom od komárov? Toto je 6 vecí, na ktoré si musíte dať pozor

Patríte k ľuďom, ktorých krv komáre milujú, alebo sa vám tieto krvilačné obludy skôr vyhýbajú? Stránka curiosity.com zverejnila článok, v ktorom píše aj o tom, ako s komármi účinne bojovať.1. Tieto veci dokážete ovplyvniť

Existujú rituály a techniky, vďaka ktorým znížite počet štípancov na minimum. Ako prvý vás pravdepodobne napadne repelent alebo dlhé rukávy. Sú však veci, ktoré komárov ovplyvňujú, a vy o tom pravdepodobne ani neviete.

Vynechajte alkohol

Zdroj: senseaboutscienceusa.org

Podľa štúdie z roku 2002 stačí jedno malé pivo na to, aby ste sa pre komáre stali doslova magnetom. Správna grilovačka sa bez vychladenej desiatky zaobíde len veľmi ťažko, rozhodnutie preto necháme na vás. 

Cvičenie

Kyselina mliečna, telesný pach a chemikálie v ľudskom pote. Táto kombinácia je pre komára ako pozvánka do tej najvychytenejšej reštaurácie. Komáre vás zacítia už z diaľky a prídu ochutnať. Ak si dáte celodennú túru a večer si chcete posedieť na terase, určite si pred tým dajte sprchu.

Oblečenie

Zdroj: Unsplash

Aj komáre si všímajú, čo máte oblečené. Čím výraznejšie šaty, tým jednoduchšie si vás všimnú a poctia svojou návštevou. Ak o ich návštevu nestojíte, vyberajte si bledšie farby.

2. Tieto veci, bohužiaľ, neovplyvníte

Dáte si repelent, oblečiete sa do skafandra a oni vás stále otravujú? Bohužiaľ, niektoré veci neovplyvníte. Tu je zoznam vecí, ktoré lákajú komárov práve k vám: Krvná skupina

Zdroj: Pixabay

Ľudia s krvnou skupinou 0 sú veľmi cenení ako darcovia krvi. Aj komáre si ich vzácnu krv takisto veľmi cenia. Ak máte „nulku“, pravdepodobne ste doštípaní viac ako vaši kamaráti. Naopak, krvná skupina A komárom až tak nechutí.

Oxid uhličitý

Komárov láka oxid uhličitý. Je to celkom pochopiteľné. Tam, kde sa nachádza, nájde komár aj tvora, ktorý ho produkuje. Ak sa teda chcete vyhnúť komárom, skúste nedýchať. Držíme palce.

Baktérie na koži   

Dokonca aj to, koľko baktérií žije na vašej koži, má vplyv na komáre. Ak máte veľa baktérií jedného druhu, komáre po vás pôjdu. Ak však máte na koži zmes rôznych baktérií, komáre rýchlo stratia záujem.

Zdroj: curiosity.com

You don't have permission to register