Search
Close this search box.

Nekazte si život: 8 vecí, ktoré by mal hodiť za hlavu každý dospelý človek

Portál leaning-mind.com zverejnil zoznam vecí, na ktoré by ste sa mali vykašľať, aby ste sa zbytočne netrápili. Garantujeme vám, že budete oveľa spokojnejší a možno sa vám konečne podarí dospieť.

1. Neriešte, čo si ľudia myslia o vašom oblečení

Zdroj: Unsplash / Allef Vinicius

Trávime priveľa času premýšľaním nad našim výzorom. Budú sa mi tieto topánky hodiť k týmto okuliarom? Je táto značka dostatočne „cool“, aby som si ju dal na svoj hrudný kôš? Prehnané zameranie sa na výzor stojí množstvo peňazí a energie. Pritom to robíme primárne len preto, aby sme sa páčili iným. Neberte svoj výzor až tak vážne a ušetríte tým čas, peniaze, ale aj prírodu.

2. Neriešte, čo si iní myslia o vašej práci

Či už si zarábate na živobytie ako pekár, influencer či rodič na plný úväzok. Neexistuje dobrá a zlá práca, každá má určitý prínos. Buďte na tú svoju pyšní. Práve vášeň a entuziazmus urobí z vašej pozície prácu snov.3. Netrápte sa, ak vás niekto nemá rád

Áno, na základnej a strednej škole nie je nič dôležitejšie ako byť obľúbeným. V skutočnom živote si však musíte priznať, že existujú ľudia, ktorí vás budú neznášať, aj keby ste sa rozkrájali. Keď raz budete ležať na smrteľnej posteli, nebudete rátať svojich facebookových priateľov. Budete premýšľať nad tými skutočnými, ktorí vás poznajú presne takého, akým ste v skutočnosti, bez všetkej tej pretvárky.

4. Nestarajte sa o to, že s vami ostatní nesúhlasia

Zdroj: Pexels

Chcete zakázať interrupcie, prijať trest smrti či povoliť manželstvo homosexuálom? Áno, máte právo na svoj názor. Zároveň však skúste prijať, že aj ostatní ľudia majú právo na ten svoj. Je absolútne zbytočné hádať sa s nimi do krvi napríklad o tom, či existuje alebo neexistuje Boh.

5. Neriešte chyby, ktorých ste sa dopustili v minulosti

Úplne zbytočne sa svojimi zlyhaniami týrate a ničíte si sebavedomie. Vlastné chyby nás formujú a posúvajú vpred, preto by ste nikdy nemali ľutovať pokazené vzťahy alebo chyby, kvôli ktorým ste prišli o prácu či sny. Uvedomte si, že aj vďaka tomuto zlyhaniu ste sa stali lepším a silnejším človekom.

6. Nesnažte sa chrániť ľudí pred chybami

Nie ste Holden Caulfield, nemusíte stáť uprostred poľa so žitom a chrániť deti, aby nespadli z útesu. Každý si je strojcom svojho šťastia, nechajte svojich blízkych pochopiť, že nie všetko sa vždy podarí. Na chybách sa človek učí najlepšie.7. Netrápte sa vecami, ktoré nedokážete ovplyvniť

Pustite z hlavy veci, na ktoré nemáte dosah, inak vás čaká len úplne zbytočná frustrácia. Trápi vás politická situácia, záver Game of Thrones či prehra slovenských hokejistov na majstrovstvách? Nuž, s týmto bohužiaľ nič nenarobíte, takže hlavu hore a venujte sa radšej veciam, na ktoré máte dosah.

8. Netrápte sa tým, že máte doma neporiadok

a
Zdroj: Unsplash

Aj u vás nastáva panika, keď zazvoní zvonček a pri dverách sa objaví nečakaná návšteva? Zaplaví vás pocit hanby za neumyté riady, rozhádzané hračky či oblečenie? Kašlite na to, nemáte sa za čo hanbiť. Váš príbytok nemusí byť 24/7 dokonale vyupratovaný, to by ste sa venovali len upratovaniu. Dôležité je, aby ste sa vo svojom neporiadku vyznali. Navyše, neuprataný byt zvyčajne znamená, že sa venujete iným, omnoho dôležitejším veciam.

Zaraďte spiatočku a prestaňte sa trápiť tým, čo si o vás myslia iní. Užívajte si život a sústreďte sa na len na veci, ktoré majú skutočný zmysel.

Zdroj: learning-mind.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: