Search
Close this search box.

Bláznivá komédia Maska sa možno dočká pokračovania. Jim Carrey pôjde do toho pod jednou podmienkou

Obľúbená americká filmová komédia Maska oslávila minulý rok už okrúhle 25. narodeniny. Herec Jim Carrey, predstaviteľ hlavného hrdinu Stanleyho Ipkissa, nedávno otvoril otázku jej pokračovania. On sám sa totiž tomuto nápadu vôbec nebráni.


Rok 1994 bol pre kanadského herca a komika Jima Carreyho prelomový. Do kín sa dostali hneď tri komédie, ktoré mu zaručili nesmrteľnosť. Maska, Ace Ventura: Zvierací detektív či Blbí a blbší. V týchto filmoch Carrey ukázal svoj nesporný komediálny talent a stal sa miláčikom publika.

Zatiaľčo Ace Ventura aj Blbí a blbší sa dočkali svojich pokračovaní, Maska zatiaľ stále čaká. V roku 2005 síce vznikol film Syn masky, ale Jim Carrey s ním, našťastie, nemal nič spoločné. Bol to prepadák, tajomnú masku boha Lokiho v ňom zdedilo bábätko.

Dočkáme sa pokračovania?

Jim Carrey sa v nedávnom rozhovore, ktorý vznikol v rámci propagácie jeho nového filmu Ježko Sonic, rozhovoril aj o Maske.

„Nechcem teraz myslieť na pokračovanie, ale viete, Ježko Sonic je ako stvorený pre pokračovanie, pretože sme ešte celkom nerozvinuli charakter doktora Eggmana (hlavného hrdinu). V prípade Masky by veľmi záležalo na tvorcovi. Nechcel by som ten film robiť len preto, aby som ho urobil. Šiel by som do toho len v prípade, ak by sa objavil tvorca s bláznivou víziou,“ povedal Jim pre portál comicbook.com.

Zdroj: Flickr / A Tribute to Canadian Men

V tomto treba s Jimom súhlasiť. Radšej žiadne pokračovanie, než film, ktorý by vznikol tak akosi nasilu. Pôvodná Maska dokázala veľmi umne spojiť dobrodružný príbeh s často až prepálenými vtipmi. Nikdy nešla na polovičný plyn. Vďaka Maske sme spoznali Cameron Diaz, pre ktorú bola úloha Stanleyho osudovej ženy vôbec prvom veľkou rolou.

Všestranný umelec

Jim Carrey už dávno dokázal, že nie je len komediálnym hercom. V jeho filmografii sa nájdu aj vážne a kvalitné diela, ako napríklad Večný svit nepoškvrnenej mysle, Truman Show či Muž na Mesiaci. Za posledné dva získal dokonca Zlatý glóbus. Herec oslávil v januári 58 rokov. V roku 2020 sa do kín dostane už spomínaný film Ježko Sonic, ktorý vznikol na motívy počítačovej hry.

Zdroj: Flickr / consequenceofsound2

V súkromnom živote však nemá šťastie. Do bodky napĺňa klišé o komediantoch, ktorí sú v súkromnom živote skôr tragédmi. Prešiel si mnohými vzťahmi, ktoré zvyčajne stroskotali po veľmi krátkom čase. Jim bojuje s depresiami a pravidelne užíva lieky. „Myslím si, že každý by sa mal stať bohatým a slávnym, aby mohol robiť všetko, po čom túžil. A vtedy by pochopil, že to nie je odpoveď,“ povedal.

Zdroj: comicbook.com, Wikipedia, csfd.cz

Zdroj titulnej fotografie: Flickr / Buzzy Series / Laura Copley

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: