Search
Close this search box.

Chcete schudnúť? Vyskúšajte jednoduchý návod, pri ktorom nepotrebujete žiadnu kalkulačku

V nasledovnom návode pre zdravší život vám postačí vaša ruka a schopnosť narátať do dvoch.


Ak chceme schudnúť, prípadne zdravšie žiť, je to niekedy veľká veda. Základný vzorec je jednoduchý. Telo musí spáliť viac kalórií, než príjme.

Koľko kalórií denne prijímate? Počítať každé kolečko šunky a hlt chleba je absurdný a zdĺhavý proces a čoskoro vás aj tak omrzí. Portál precisionnutrition.com zverejnila jednoduchý a praktický návod, ako si ustrážiť svoju váhu bez použitia kalkulačky.

Podľa neho by ste mali jesť 4-krát denne a vaša porcia by sa mala skladať z bielkovín, zeleniny, sacharidov a tukov.

Bielkoviny

Zdroj: Pixabay

Medzi bielkoviny patrí mäso, ryby, vajcia, strukoviny a mliečne výrobky. Muž by mal prijať vo svojej porcii jedla množstvo vo veľkosti dvoch svojich dlaní. Žena by mala prijať bielkoviny vo veľkosti jednej svojej dlane.

Zelenina

Zdroj: Pixabay

Zelenina zahŕňa široké spektrum rôznych rastlín, od brokolice, cez špenát až k mrkve. Muž by mal v každej porcii prijať dve päste zeleniny. Žena by mala zjesť jednu päsť zeleniny.

Sacharidy

Zdroj: Pixabay

Medzi sacharidy môžete započítať všetky obilniny, ryžu, zemiaky, cestoviny, ale aj ovocie. V jednej porcii by ste mali prijať množstvo, ktoré sa vám zmestí do hrste. Muži si môžu dopriať dve hrste sacharidov, ženy by si mali vystačiť s jednou.

Tuky

Zdroj: Pixabay

Do tejto kategórie patria oriešky, semienka, oleje či maslo. Muži by mali vo svojej porcii prijať množstvo, ktoré sa rovná veľkosti dvoch palcov. Žena by mala v jednej porcii prijať za palec tuku.

Ak ste vysokí, pravdepodobne bude aj vaša dlaň väčšia, a naopak, ak ste nízki, aj vaša dlaň je menšia. Práve vďaka tomu sú naše ruky tým najlepším meradlom jedla. Vyskúšajte tento jednoduchý tip a dajte zbohom nadbytočným kilogramom.

Zdroj: precisionnutrition.com 

Zdroj titulnej fotografie: Pixabay

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: