Search
Close this search box.

Chcete zažiť čarodejnícky svet? Tento dom zariadili v štýle Harryho Pottera, čakajú vás tam špeciálne aktivity

Uniknúť z reality do sveta plného kúziel. Táto túžba už roky spája malých i veľkých fanúšikov príbehov od J. K. Rowlingovej, tajne čakajúcich na list z Rokfortu. Ak ku vám stále nedorazil, nezúfajte. Je tu aj iná možnosť. Na Floride postavili rozľahlý dom, ktorý je plne zariadený v štýle magického sveta Harryho Pottera.


Ako informuje portál Bored Panda, obrovská dovolenková vila s rozlohou 370 m2, ktorú vlastní americká spoločnosť Loma Homes, sa nachádza len 30 minút cesty od zábavného parku s názvom „Čarodejnícky svet Harryho Pottera“ v meste Orlando. Tento veľkolepý dom má 8 spální, 5 kúpeľní a môže ubytovať až 20 ľudí. Cena izby na jednu noc začína na sume cca. 272 €. 

Všetko (nielen) pre fanúšikov

Zdroj: Loma Homes

Hneď pri vstupe do haly hostí uvíta triediaci klobúk. Podobne ako v Rokforte je tu na to, aby novým návštevníkom pridelil správne miesto ich pobytu v rámci nevšedne zariadených izieb. Nájdete tu napríklad izbu v štýle Fakulty Slizolin či Chrabromil s poschodovými posteľami, a mnoho iných zaujímavostí. Samozrejme, nesmie chýbať ani komôrka pod schodiskom, a teda Harryho prvá izba.

Zdroj: Loma Homes

Už z fotografií je zjavné, že interiéroví dizajnéri si dali záležať na obnove ikonických scén z kníh a filmov, aby tak poskytli fanúšikom skutočne výnimočný zážitok. Všetko, čo sa vo vile nachádza, súvisí nejako s Harrym Potterom. A ako bonus môžu hostia objavovať horcruxy či veľkonočné vajíčka, ktoré sú poskrývané po dome.

Neopakovateľnú filmovú atmosféru vytvárajú špeciálne efekty ako zvuky a osvetlenie či tematicky zariadené postele. Všetko je ešte umocnené magickými dekoráciami. Majitelia však veria, že toto ubytovanie nenadchne len samotných fanúšikov, ale aj tých, ktorí filmy nevideli.

Zdroj: Loma Homes

Nechýba ani zábava

Ak by ste počas pobytu potrebovali zahnať nudu, majitelia zabezpečili pre návštevníkov dostatok možností zábavy. Čaká vás napríklad kinosála navrhnutá v štýle Zakázaného lesa. Stačí sa usadiť na pohodlné sedadlá a Harry Potter maratón sa môže začať.

https://www.youtube.com/watch?v=msPkNW0GZsc

Pre športovcov je pripravená miestnosť, ktorá pripomína metlobalové ihrisko, vybavená stolným futbalom. Nájdete tu dokonca aj nadrozmernú šachovnicu, vyhrievaný bazén, posilňovňu, špeciálny priestor pre deti, bar či dve golfové ihriská.

Sme si istí, že toto miesto očarí návštevníkov natoľko, že na chvíľu úplne zabudnú, že sú obyčajnými smrteľníkmi.

Zdroj: boredpanda.com

Zdroj titulnej fotografie: cals.org / Loma Homes

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: