Search
Close this search box.

Necháte sa ľahko obalamutiť? Tento trik vám pomôže odhaliť každého klamára

Určite sa vám už stalo, že vám niekto klamal priamo do tváre. Tušili ste, že vám nehovorí pravdu, ale neboli ste si istí. Konfrontovať takéhoto človeka nie je nikdy príjemné. Môže to dokonca nenapraviteľne narušiť váš vzťah.


Existuje však celkom jednoduchý trik, vďaka ktorému klamára poľahky odhalíte. Podľa portálu brightside.me sa táto metóda nazýva „Volatile Conundrum“. Pri svojej práci ju využívajú psychológovia, policajti, ale napríklad aj agenti FBI. Najlepšie je použiť ju v prípade, keď sa s niekým rozprávate a máte dojem, že vás dotyčný zavádza. 

Vtedy sa ho skúste opýtať jednoduchú otázku súvisiacu s témou, na ktorú poznáte správnu odpoveď. Predstavte si, že máte priateľa, s ktorým sa rozprávate o filmoch.

Vy: Videl si film Forrest Gump?

Kamarát: Áno.

Na jeho odpovedi sa vám niečo nezdá, a tak si ho vyskúšate tým, že o filme schválne poviete informáciu, ktorá nie je pravdivá.

Vy: Najlepšie bolo, keď Forrest vyhral ten turnaj v biliarde!

Kamarát: Máš pravdu, to bolo úžasné.

Človek, ktorý Forresta Gumpa videl, vie, že hlavný hrdina bol dobrý v ping-pongu a nie v biliarde. Gratulujeme, podarilo sa vám klamára prichytiť pri čine. Môže sa, samozrejme, stať aj to, že váš kamarát Forresta Gumpa videl a povie vám, že takú scénu si nepamätá. Pri tejto metóde musíte mať vždy pripravenú aj únikovú odpoveď. V tomto prípade to budete musieť zahrať na nevedomosť.

Zdroj: Moviestillsdb.com

Vy: Skutočne? Asi si to budem musieť pozrieť ešte raz, videl som to už veľmi dávno.

Ak sa vám vďaka tejto metóde podarí usvedčiť klamára, musíte si premyslieť aj to, čo s touto informáciou urobíte. Môžete kamaráta konfrontovať, alebo sa môžete uspokojiť s dobrým pocitom, že ste ho prekukli. Nabudúce budete brať jeho slová s rezervou. Dávajte si však pozor. Ak budete metódu Volatile Conundrum používať príliš často, môžete byť jednoducho odhalení.

Zdroj: Brightside

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Ničí spoločnosť našu kreativitu? Krátky animovaný film vás prinúti zamyslieť sa

Odporúčame: