Search
Close this search box.

Cirkus nahradil živé zvieratá hologramami. Vynovené predstavenia neprestávajú ľudí fascinovať

Ľudia už dokonca neraz vyšli do ulíc, aby dali najavo svoj nesúhlas s týmto formátom „zábavy“. Kým však v mnohých prípadoch ostávalo len pri diskusiách, ktoré v konečnom dôsledku nikam neviedli, nemecký cirkus Roncalli, ktorého tradícia sa datuje do roku 1976, sa rozhodol skutočne konať. Ako informuje portál brightside.me, cirkus vo svojich predstaveniach nahradil živé zvieratá 3D hologramami.

Stalo sa tak už v roku 2018. Dal tak absolútnu stopku zneužívaniu zvierat. Magická atmosféra tradičného cirkusu však ostala zachovaná, a to vďaka moderným holografickým technológiám.Ak by ste sa teda vybrali na predstavenie do tohto cirkusu, mohli by ste napríklad zazrieť stádo koňov prebiehajúcich okolo arény či obrovského slona, ktorý máva ušami. A to všetko vďaka 11 projektorom, rozmiestneným v priestore arény, ktoré dokážu vyvolať v divákoch pocit, že ide o skutočné zvieratá.

Ako uvádza portál iflscience.com, za realizáciou celého nápadu stojí skupina 15 3D dizajnérov a softvérových inžinierov. Jednotlivé obrazy dosahujú šírku 32 metrov a hĺbku 5 metrov.

https://www.instagram.com/p/Bs5VnFvBbLp/?utm_source=ig_embed

Pri rozhodovaní o tom, či takúto zásadnú zmenu implementovať, určite zavážilo aj to, ako to ľudia prijmú. Predsa len, mnoho rodičov zaiste brávalo svoje deti do tradičných cirkusov hlavne kvôli ich kontaktu so zvieratami. Podľa vyjadrenia Bernharda Paula, zakladateľa a riaditeľa cirkusu, však takáto digitalizácia bola prijatá návštevníkmi po celom svete veľmi dobre. Dav býva predstavením skutočne ohromený a ľudia tlieskajú rovnako, akoby sa nachádzali v tradičnom cirkuse.

A vyzerá to tak, že aj na Slovensku cvičeným zvieratám v cirkusoch definitívne odzvonilo. V zmysle návrhu vyhlášky Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, má byť už od 1. septembra 2019 zakázané využívať niektoré druhy zvierat na verejné vystúpenia.

Zdroj: brightside.me, iflscience.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Poloplný alebo poloprázdny? To, aký pohár vidíte, o vás prezradí nielen to, či ste optimista

Odporúčame: