Čo je riešením pre alergikov, ktorým výber šperkov komplikuje výber citlivá pokožka?

Šperky rôzneho druhu nás zdobia a sprevádzajú na ceste životom každý deň a sú dôležitými symbolmi nášho vkusu, prejavu náklonnosti alebo hlbokého puta s partnerom. Ak je vaša pokožka veľmi citlivá, výber týchto doplnkov tela máte značne skomplikovaný.

Alergie na šperky sa často vyskytujú pri nosení bižutérie, a to vtedy, keď obsahuje nikel alebo kobalt. Niekomu sa ale objaví na tele vyrážka aj zo zlatých alebo strieborných prsteňov.

V tomto článku sa preto dozviete, čo môžete v tomto prípade robiť a ktoré šperky sú pre vašu citlivú pokožku vhodné.

Odkiaľ pochádza alergia na šperky?

Príčina alergických reakcií u zlatých alebo strieborných šperkov spočíva v zliatine. Rovnako ako zlato, aj striebro sa vo svojej čistej forme používa len zriedka a dôvodom je, že tieto drahé kovy sú na šperky v ich čistej forme príliš mäkké.

Zlaté komponenty sú preto na celkovú hmotnosť tavené s inými kovmi. V závislosti od farby sa zliatinové zložky medi, striebra a paládia líšia. Alergici tu často reagujú najmä na meď, ktorá sa používa aj ako prímes pre šperky zo striebra rýdzosti. Ak vám preto nesedia môžete ich nahradiť rovnako krásnymi náušnicami z chirurgickej ocele.

Stavte na hypoalergénnu chirurgickú oceľ

Ak máte podozrenie, že ste alergický na niektoré kovy, mali by ste si pre svoje nové šperky zvoliť materiály, ktoré sa považujú za šetrné k pokožke. Patria sem platina, paládium, titán, uhlík, volfrám a nehrdzavejúca oceľ.

Ak preto plánujete svadbu alebo zásnuby, luxusné obrúčky z chirurgickej ocele by mohli byť ideálnym riešením. Sme si istí, že na Arem.sk si nájdete presne tie správne antialergické modely pre vás!

Nie nadarmo sa predsa chirurgická oceľ veľmi dobre dlhé roky využíva aj v zdravotníctve.

You don't have permission to register