Chudobný otecko si nemohol dovoliť kúpiť školskú tašku pre syna. Jeho riešenie sa stalo hitom internetu

Ny Keng, 5-ročný chlapec z Kambodže, ktorý začal navštevovať prvý ročník základnej školy v Lumphate, pochádza z chudobnej rodiny, ktorých je však v tejto oblasti naozaj požehnane. Nikto sa príliš nepozastaví ani nad tým, že chodí do školy úplne bosý. Aj v tejto oblasti je však nutnosťou mať aspoň nejakú školskú tašku a základnú výbavu.

Ako uviedol portál buhaytechaer.com, chlapcov otec nemal žiadne finančné prostriedky na to, aby pre svojho syna zabezpečil školskú tašku. Avšak vynašiel sa. Rozhodol sa, že ju zostrojí vlastnými rukami. Siahol po povrázkoch z tzv. rafiovej palmy, a s použitím tkáčskej zručnosti a šikovnosti bola jednoduchá, ale zaujímavá školská taška na svete.

Mnohí by si mohli povedať, že niečo také bude nepoužiteľné. Opak je však pravdou. Otecko bol totiž, vzhľadom na skromné možnosti, naozaj kreatívny. Nezabudol ani na popruhy či sponu, aby sa dala taška jednoducho uzatvoriť.Na tento počin upozornila chlapcova učiteľka, ktorá zverejnila pár fotiek na svojom Facebooku. Tie sa okamžite stali virálne, a chlapcov otec si získal zaslúženú popularitu. Niektorí ľudia dokonca navrhli, aby svoj talent využil, zostrojil viac takýchto tašiek a predal ich za symbolické ceny. Prípadne by sa mohol pustiť aj do tvorby iného druhu tašiek, ktoré by ocenili starší ľudia.

Nech už sa rozhodne akokoľvek, jedno je isté. Tento príbeh je dôkazom toho, že obetavosť rodiča nepozná hraníc.

Zdroj: buhayteacher.com

You don't have permission to register