Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Coca-Cola vraj plánuje novinku. Chce vyrábať nápoje s obsahom marihuany

O tom, že to tento nápojový gigant myslí vážne, svedčí aj fakt, že s kanadským pestovateľom marihuany Aurora Cannabis už mal začať viesť seriózne rokovania. Vplyv na toto rozhodnutie malo zaiste aj to, že sa stále viac krajín hlási k plánu danú drogu v blízkej budúcnosti legalizovať.

A nielen to. Podľa nich sa nealkoholické nápoje stávajú vo svete čoraz menej populárne, pretože ľudia sú presvedčení o tom, že škodia ich zdraviu. V prípade novinky by však malo ísť o zdraviu prospešné nápoje, ktoré by mali napomáhať zmierniť zápaly, bolesti alebo kŕče.

zdroj: Pexels

Obe strany sú však v súčasnosti skúpe na vyjadrenia. Hovorca spoločnosti Coca-Cola, Kent Landers, zaslal len krátke stanovisko pre portál Bloomberg prostredníctvom e-mailu: „Rovnako ako aj ostatní, ktorí sa pohybujú v nápojovom priemysle, pozorne sledujeme popularitu non-psychoaktívneho CBD (kanabidiolu), ako zložky funkčných wellness nápojov po celom svete. V tejto chvíli neboli prijaté žiadne konkrétne rozhodnutia.“ Uskutočnenie vzájomných rozhovorov v konečnom dôsledku potvrdila aj spoločnosť Aurora Cannabis, ktorá je v súčasnosti považovaná za tretieho najväčšieho producenta marihuany.

Nechajme sa teda prekvapiť, čo skutočne vzíde z týchto stretnutí. V každom prípade, spojenie týchto dvoch partnerov by znamenalo úplne prvý vstup významného výrobcu nealkoholických nápojov na trh s výrobkami s obsahom marihuany.

Zdroj: metro.co.uk, ladbible.com 

You don't have permission to register