Daniel Radcliffe prezradil, prečo mladí herci často prepadnú drogám a alkoholu. Takto sa s tým vyrovnal on

Predstaviteľ Harryho Pottera v rozhovore prezradil, ako sa práve jemu podarilo vyhnúť závislosti na drogách a alkohole.


Ako informoval portál unilad.co.uk, 30-ročný britský herec Daniel Radcliffe sa objavil v rádiu BBC Radio 4, kde sa rozhovoril o svojej mladosti. Prezradil, že ani v jeho prípade nebolo celkom jednoduché odolať drogám a alkoholu. Najmä vďaka jeho rodičom sa mu však napokon podarilo nespadnúť do osídiel drog a neskočiť ako mnohé ďalšie deti, ktorým sláva doslova zničila život.

Pomohli mu najbližší

Daniel za všetko vďačí podpore svojich rodičov a kolegov, ktorí ho po celý čas držali pri zemi. „Myslím si, že najväčším problémom týchto mladých ľudí je to, že začnú pracovať, keď majú 10 rokov. Stanú sa živiteľmi rodiny, ich blízki sú odkázaní na to, aby ďalej pracovali. Cítia sa pod veľkým tlakom. Často pokračujú vo svojej práci, aj napriek tomu, že sa im to nepáči. A vtedy si povedia, že si budú užívať ostatné veci, ktoré im môže život dať a ja si myslím, že to je dôvod, prečo skúšajú drogy,“ hovorí

Prezradil aj to, že v tejto brandži sú drogy a alkohol veľmi ľahko dostupné a neexistuje nikto, kto by ich mladým hviezdam zakázal. Daniel sa priznal, že aj on mal po skončení série filmov o Harrym Potterovi veľký problém s alkoholom. Prezradil, že v tých časoch bol vystrašený, pretože nevedel, čo by mal robiť ďalej. Aj vtedy mu pomocnú ruku podali práve jeho rodičia. V roku 2010 sa rozhodol prestať piť. Od roku 2013 nemal ani kvapku alkoholu.

Zdroj fotografie: Moviestillsdb.com

Filmy sú jeho život

Danielovi údajne veľmi pomohlo aj to, že ostal v Londýne a nikdy sa nepresťahoval do Los Angeles. Neviem si predstaviť, aké by to bolo vyrastať v L.A. od desiatich rokov a pokračovať do dospelosti. Ťažké je aj to, že hoci ste slávni, vy ešte ani len nechápete, kto vlastne ste. Ja som, našťastie, vedel, že mám rád nakrúcanie filmov. Keby ste dali preč všetky peniaze a všetku slávu, aj tak som bol rád na pľaci a miloval som nakrúcanie.“

Danielovi láska k filmu ostala. V roku 2011 sa síce sága o Harrym Potterovi skončila, ale on ostal filmu verný. Natočil niekoľko filmov, ktoré síce neboli také úspešné ako tie o Harrym Potterovi, ale rozhodne nesklamali. Danielovi sa podarilo uchytiť a prekonať kliatbu detských hercov. Momentálne hrá v komediálnom seriáli Miracle Workers a jeho hviezda stále žiari.

Zdroj: bbc.co.uk, unilad.co.uk

Zdroj titulnej fotografie: Moviestillsdb.com

You don't have permission to register