Search
Close this search box.

Železničná stanica v Birminghame hostila na Štedrý deň bezdomovcov. Podujatie malo viacero hlavných myšlienok

Železničná stanica v Birminghame sa tento rok rozhodla zabezpečiť dôstojnejšie prežitie Štedrého dňa aspoň pre niekoľko z nich. S podporou neziskovej organizácie Midland Langar Seva Society (MLSS) a spoločnosti Network Rail, otvorila svoje brány približne pre 200 bezdomovcov, ktorí si mohli aspoň v tento deň vychutnať trojchodovú sviatočnú večeru.

Hlavným cieľom však bolo, okrem zabezpečenia teplého jedla, aj niečo iné. Podujatie spojilo tých, ktorí sa môžu cítiť na Vianoce osamelí, či izolovaní. Práve preto sa jedlo podávalo na okrúhlych stoloch, ktoré mali povzbudiť ku vzájomným rozhovorom. Atmosféru dotvárali hudobnou vložkou aj pozvaní speváci, či DJ, vďaka čomu sa halou ozývali aj vianočné koledy.

„Hlavným účelom našej organizácie je slúžiť ľudstvu a poskytnúť teplé jedlo ľuďom, ktorí nemajú toľko šťastia, ako my. Rozdávame čiapky, teplé oblečenie a dávame nádej. Každý rok, asi týždeň pred Vianocami, začíname rozdávať vianočné darčeky. Mnoho ľudí v tomto období roka prepadá depresii, a rovnako aj miera samovrážd je dosť vysoká. Táto noc patrí im,“ uviedol Randhir Singh, výkonný riaditeľ neziskovej organizácie MLSS.Medzi hosťami, ktorí mali možnosť sa tento rok posadiť za sviatočný stôl, bola aj 41-ročná bezdomovkyňa Louise. „To, čo pre nás urobili, je niečo úžasné. Žijem na ulici a inak by som nemala žiadne vianočné jedlo. Jediný spôsob, ako by som sa mohla dostať k teplému jedlu, by bolo žobranie na ulici,“ povedala pre Birmingham Live.

Okrem jedla boli stoly vyzdobené aj rôznymi darčekmi, ktoré darovali maloobchodníci zo stanice. Hostí obsluhovali dobrovoľníci vo vianočných čiapkach.

Zdroj: ladbible.com, birminghammail.co.uk

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: