Search
Close this search box.

80-ročný vojnový veterán vlastnoručne vyrába stovky hračiek. Jeho práca v sebe nesie krásne posolstvo

Americký vojnový veterán Jim Annis vie, že Vianoce sú najmä o dávaní. Už 50 rokov pomáha Santa Clausovi a vyrába drevené hračky pre deti vo finančnej tiesni.


Tento 80-ročný láskavý muž žije v americkom meste Sanford v Severnej Karolíne. Ako informoval portál abc11.com, Jim každoročne vyrobí približne 300 drevených hračiek, ktoré následne daruje Armáde spásy. Tá sa už postará o to, aby sa hračky dostali k chudobným deťom, ktorým urobia veľkú radosť. 

Jim hovorí, že na výrobe hračiek nezarobí ani dolár, dokonca je väčšinou v strate. Jediná vec, ktorú získava zadarmo, je drevo. Všetko ostatné platí z vlastného vrecka. Každý rok do výroby hračiek investuje približne 1.000 dolárov a, samozrejme, množstvo času.

Zdroj: Reprofoto YouTube

On sám si veľmi dobre pamätá, aké to je, keď pod stromčekom neležia žiadne darčeky. Môj otec pracoval, ale nezarábal veľa. Je veľmi ťažké mať bohaté Vianoce, ak máte 5 detí,“ spomína na skromné pomery, z ktorých vyšiel.

Jim vyrába z dreva malé a veľké autíčka, bábiky, prasiatka, traktory či hasičské autá. Výrobe hračiek sa venuje už 50 rokov a dúfa, že ich bude vyrábať ešte ďalších 50. Zbožňujem, keď sa ma ľudia pýtajú, koľko dostanem zaplatené za tie hračky. Vždy im poviem, že mojou plácou je vidieť úsmev na tvárach detí,“ dodáva.

Zdroj: abc11.com

Zdroj titulnej fotografie: FB / Jim Annis / Reprofoto YouTube

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: