Diesel je stále výhodné palivo. Ako si užívať jeho výkon, cenu aj komfort?

Nástup lacnejších naftových motorov na masový spotrebiteľský trh prinútil ich vývojárov priviesť ich k svetovým environmentálnym normám. Dieselové motory tak dnes musia účinne bojovať proti výfukovým plynom tým, že zachytávajú emisie nebezpečné pre atmosféru v špeciálnych filtroch. Ako to už chodí, ich schopnosť filtrácie sa časom znižuje, čo predpokladá potrebu ich pravidelnej výmeny alebo čistenia.

V rámci modernizácie systému výfukových plynov dieselových motorov sa všade začali inštalovať DPF filtre, ktoré efektívne čistia výfukové plyny. Počas prevádzky naftového motora sa filter pevných častíc ale znečistí a je potrebné ho vymeniť. Výmena je však drahá, preto sa rozhodujú majitelia áut pre čistenie.

Filter pevných častíc môžete vyčistiť

Ako naznačuje názov, úlohou DPF filtra je zachytiť častice sadzí, ktoré sa objavujú vo výfukových plynoch. Pri dlhodobej prevádzke vozidla sa množstvo sadzí vo filtri zvyšuje, čo znamená, že jeho schopnosť dokonalej filtrácie sa znižuje. Automaticky to môže znížiť aj výkon vozidla a jeho schopnosť plynulej a bezproblémovej prevádzky.

Pasívna regenerácia by mohla z časti filter týchto sadzí zbaviť, nie všetci majitelia áut však majú na aktivovanie takejto regenerácie na ceste vhodné podmienky (vyššia rýchlosť). Z tohto dôvodu je preto po určitom čase dobré, aby ste dôležitý filter pevných častíc dali vyčistiť a zrepasovať.

Vďaka šikovným rukám odborníkov a zariadeniam testovaným Slovenskou legálnou metrológiou sa môžete spoľahnúť, že výsledok takéhoto čistenia filtra bude takmer stopercentný a výkon vášho auta obnovený.

Lacnejšia cesta k potrebnému pohodliu a výkonu auta

Ak vám kontrolka na palubnej doske signalizuje znečistenie DPF filtra, mali by ste ihneď konať. Neškodíte tým len sebe, životnému prostrediu, ale aj samotnému autu. Nový filter pevných častíc v dobrej cene je skvelým riešením, ako vyriešiť všetky spomínané problémy. Neznamená to, že ho musíte automaticky kupovať, ale obnoviť do pôvodného stavu v čase zakúpenia.

Odborníci na repasovanie DPF filtrov vám s tým určite radi pomôžu. Je to nakoniec tá najlepšia a lacná cesta k potrebnému pohodliu a výkonu auta bez obmedzení. Tak sa o tom presvedčte a s repasovaným DPF filtrom ďalšie spokojné kilometre určite najazdíte.

You don't have permission to register