Search
Close this search box.

Elixír mladosti – zdroj minerálov, vitamínov a živín so silou drsnej prírody

Vekom, vplyvom životného štýlu a genetiky naše telo o dôležité živiny, vitamíny a minerály prichádza. Chýbajúce hladiny týchto látok sa ale veľmi rýchlo prejavia v oslabenom organizme, častých ochoreniach a nízkej odolnosti tela proti stresu. Kúpiť si výživový doplnok v lekárni nie je vždy jediné riešenie. Niekedy sa stačí poobzerať po okolí a využiť silu z prírody akou sú napríklad huby.

V našom prípade to ale nebude huba na prípravu chutných pokrmov, ale výrobu čaju, ktorý môže pri pravidelnej konzumácii dodať vášmu telu potrebnú energiu a doplniť spomínané chýbajúce hladiny všetkých dôležitých látok.

Extrakt sibírskej Čagy

Huba čaga rastie na brezách na celej severnej pologuli. Vyzerá skôr ako tmavý zhluk zeme než huba, pričom sa od ostatných porastov odlišuje oranžovou textúrou. Vyniká aj svojím obsahom prospešných látok, o ktorých účinku sa môžete presvedčiť z čistého sibírskej čagy extraktu. Lekári, zástancovia alternatívnej medicíny a výskumníci sa čoraz viac zaujímajú o potenciálne zdravotné prínosy tejto konkrétnej huby.

Huba čaga, ktorá sa často používa v mykoterapii, disciplíne, ktorá využíva liečivé huby ako zdravotné doplnky, je bohatá na širokú škálu vitamínov, minerálov a živín.

Kvalita tejto huby spočíva v obsahu značného množstva sterolov alebo špecializovaných molekúl, ktoré sú podobné steroidom, ale len prirodzeným a zdraviu prospešným spôsobom. Hlavné steroly obsiahnuté v čage sú anosterol, betulín, lupeolo a inotidioly.

Čo dokáže jedna šálka Čaga čaju?

Oxidačný stres spôsobuje fyzické príznaky starnutia, ako sú vrásky, ochabnutá pokožka a šedivé vlasy. Vystavovanie sa slnku, znečisteniu a iným zdrojom zasa vedie k tvorbe voľných radikálov, ktoré urýchľujú proces starnutia pokožky. Invazívne kozmetické zákroky však nie sú na odstránenie prejavov starnutia jediné riešenie. Skúste iný elixír mladosti a pripravte si pravý Čaga čaj.

Huba čaga, vďaka vysokému obsahu antioxidantov a podľa výskumov, môže proces starnutia spomaliť alebo dokonca jeho viditeľné známky zvrátiť. Čaga je  dobrá aj proti rôznym formám oxidačného stresu. Mierny obsah antioxidantov môže v tejto hube znížiť aj lipoproteíny s nízkou hustotou (LDL) , čo je takzvaný „zlý“ cholesterol.

Pravidelná mierna konzumácia čagy v jej rôznych formách môže posilniť aj vašu imunitu, srdce a pôsobiť ako jednoduchá prevencia proti vzniku rôznych vážnych ochorení. Tak si nájdite na prípravu tohto elixíru mladosti čas budete zdraví aj krásni.

Zdroj obrázka: Hajai Photo/Shutterstock.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: