Search
Close this search box.

Milujete rituál pitia kávy? Toto sú bonusy, ktoré vám ho ešte viac spríjemnia

Má jedinečné vlastnosti

Káva vás postaví na nohy, ale to nie je zďaleka všetko. Jej jedinečné vlastnosti sú užitočné pre váš život a najmä zdravie. Je jasné, že preháňať by ste to s jej pitím nemali, pretože stále platí všetko s mierou. Kofeín a látky obsiahnuté v káve, ktorú vám pripraví najlepší kávovar sú ale niekedy na nezaplatenie.

Budete mať vďaka nej dlhší život?

Možno áno, človek nikdy nevie. Podľa štúdií, ktoré sa konali na vzorke 400 tisíc respondentov všetkých vekových kategórií od ich dovŕšenia dospelosti, sa zistilo, že ľudia, ktorí pravidelne pijú kávu, žijú dlhšie ako tí, ktorí jej na chuť ešte neprišli.

zdroj: Unsplash

Dôvod nie je zatiaľ celkom tak jasný, no viacerí odborníci a vedci sa domnievajú a prikláňajú k názoru, že sú za tým antioxidanty, ktorých má káva naozaj veľa.  Takže ďalší dôvod, prečo by vám mal klasický koťogo kávovar pripraviť nejednu šálku tohto lahodného nápoja.

Zbavíte sa neželaných chorôb

Platí to, ak budete popíjať v priemere jednu až tri šálky kávy denne. Samozrejme, že to nesmiete brať ako predpis na lekársky recept. Výskumníci z Harvardu však potvrdili, že konzumácia takéhoto množstva kvalitnej kávy výrazne znižuje riziko vzniku viacerých chorôb. Platí to aj pri diabete a  rakovine prsníka, ktorá sa dá znížiť až o 40 %.

Preč so stresom

Ak vás trápi stres a únava, potrebujete sa odreagovať, pripravte si v modernom automatickom kávovare chutnú kávu. Zvýši hladinu endorfínov, vďaka čomu sa budete cítiť lepšie a energia bude prudko narastať. Kofeín podporuje aj kognitívne funkcie, čo znamená, že podporí vaše reakcie, schopnosť myslieť a viac si pamätať a zároveň lepšie zvládať každodenné úlohy.

Okrem svojej príjemnej chuti je teda prospešná aj pre vaše zdravie, stačí sa len presvedčiť a z času na čas si aj niekoľko šálok tohto lahodného nápoja v pohodlí domova alebo kaviarne aj dopriať.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: