Search
Close this search box.

Dievčatko pomáha deťom v nemocniciach. Jej jednoduchý a milý vynález ich má zbaviť strachu

Svoje o tom vie aj 12-ročné dievčatko Ella Casano, s ktorou sa život hneď od detstva nemaznal. Ako informoval portál mymodernmet.com, keď mala 7 rokov, diagnostikovali jej autoimunitné ochorenie – imúnnu trombocytopéniu (ITP), ktorá sa vyznačuje zníženým počtom krvných doštičiek a zvýšeným rizikom krvácania. Situácia je o to horšia, že kým u väčšiny detí sa táto choroba časom vytratila, Ella s ňou bojuje dodnes.

Život s touto chorobou ju, pochopiteľne, poznačil. Ak by sa jej nedostávalo pravidelnej lekárskej starostlivosti, musela by veľmi obmedzovať akýkoľvek náročnejší pohyb či šport. „Každých osem týždňov dostávam v ambulancii infúziu, ktorá pomáha zvýšiť počet krvných doštičiek v mojom tele. Po nej ešte musím užívať týždeň steroidy, ktoré minimalizujú vedľajšie účinky infúzie. Aj tak sa však cítim dosť mizerne. Často mi chýba škola,“ píše Ella na svojej stránke.

https://www.instagram.com/p/Byi4hRqguum/?utm_source=ig_embed

Rozhodla sa pomôcť

Počas prvého pobytu v nemocnici sa cítila dosť vydesene. „Keď som dostávala prvú infúziu, bola som prekvapená, a trochu vystrašená, z množstva hadičiek a zdravotníckeho vybavenia. Keď som potom videla stále viac detí, ktoré trápili rovnaké pocity, začala som sa viac zaujímať o vytvorenie prijateľnejšej podoby infúzií. A tak vznikol Medi Teddy,“ vysvetľuje Ella.Medi Teddy je plyšové zvieratko s tvárou medvedíka, ktoré sa nasunie cez infúziu. Jeho priateľská tvár, ktorá sa deťom zjaví namiesto kvapkajúcej infúzie, ich má zbaviť strachu a nepríjemných pocitov. Jednoduché, čo poviete? Autorka myslela na všetko. Zadná časť vynálezu je vyrobená zo sieťoviny, čo znamená, že zdravotnícky personál môže kedykoľvek bez problémov skontrolovať stav podávanej infúzie.

https://www.instagram.com/p/BylcLxMASTe/?utm_source=ig_embed

Nápad mladého dievčaťa si okamžite získal sympatie ľudí po celom svete. Svedčí o tom aj fakt, že v rámci kampane na stránke gofundme.com, ktorej zámerom bolo dosiahnuť sumu 5 000 dolárov, sa už teraz podarilo vyzbierať čiastku, ktorá pôvodný cieľ niekoľkonásobne prevyšuje.

https://www.instagram.com/p/BybmkEwAZlV/?utm_source=ig_embed

Zdroj: mymodernmet.com, medi-teddy.org

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: