Search
Close this search box.

Dôležité doplnky, bez ktorých by sme sa nezaobišli

Tesnenia sú všadeprítomné a už si bez nich náš každodenný život nevieme ani predstaviť. Existuje niekoľko typov kontaktných (statické a dynamické) a bezkontaktných tesnení. Sú určené na zabránenie alebo obmedzenie nežiaducich presunov materiálu pri rôznych konštrukciách. Ďalším typom tesnenia, sú tesnenia na okná a dvere, tesnenia do kúpeľní, kuchýň či dokonca áut.

Poďme si o týchto (bez)významných doplnkoch celej spoločnosti niečo povedať.

Tesnenia na mieru prispôsobené vašim potrebám a požiadavkám

Rôzne odvetvia, ako je technológia, stavebníctvo alebo priemysel, závisia od fungujúcich tesnení. Napríklad kovopriemysel sa  dodáva s rôznymi štandardnými tesneniami a špeciálnymi tesneniami, ako sú kvalitné tesnenia na mieru.

Farmaceutický priemysel okrem iného potrebuje aj univerzálne priemyselné tesnenia, špeciálne riešenia a elastoméry, ktoré majú potravinárske schválenie. Potravinársky priemysel kladie vysoké nároky aj na tesnenia pre plniace systémy, ktoré zodpovedajú schváleniu pre potraviny. Oblasť použitia je teda obrovská.

Základom úspechu je správny výber

Vopred treba povedať jednu vec: Aby sa zaručila a zachovala požadovaná funkcia, tesnenia musia byť vždy prispôsobené príslušným aplikáciám a požiadavkám. Chybné tesnenia majú ďalekosiahle následky.

Ak máte chybné hydraulické tesnenie, celé zariadenie sa zastaví. Ak kohútik kvapká, jeho tesnenie je chybné. Netesnosť plniacich systémov napríklad vo farmaceutickom priemysle môže mať vážnejšie následky. Ak je tesnenie chybné, celý výrobný proces sa zastaví.

Preto sú kvalita a know-how v technológii tesnenia kľúčové pre výkon a životnosť. Afinisgroup je na tesniace riešenia dlhoročným špecialistom a ponúka riešenia a odborné znalosti špecifické pre každého zákazníka a jeho požiadavku. Tak si s týmto špecialistom a jeho rôznymi tesneniami skúste svoj život alebo prácu zjednodušiť aj vy.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
10 faktov o legendárnom Levom kráľovi, ktoré vás zaručene prekvapia

Odporúčame: