Search
Close this search box.

Zoznámte sa s Elizabeth Sweetheart: Miluje módu a je posadnutá zelenou farbou

Zdroj: Instagram / greenladyofbrooklyn

Elizabeth Eaton Rosenthal, tiež známa ako Elizabeth Sweetheart či „Zelená dáma z Brooklynu“, sa dostala do povedomia verejnosti svojím výrazným vzhľadom a unikátnym štýlom obliekania. Základom je žiarivá zelená farba, ktorá preniká do každého aspektu jej života. Prečo je to tak? Poďte sa s nami pozrieť na jej príbeh. 


Ak by ste ju náhodou stretli na ulici, rozhodne by ste ju neprehliadli. Hoci má už Elizabeth Sweetheart vyše 80 rokov, nehanbí sa ukázať svetu svoj optimizmus. Ako uvádza portál Unbelievable Facts, jej šatník je od roku 2000 ladený výlučne do žiarivých odtieňov zelenej farby, ktorej podriadila takmer úplne všetko.

Zelená farba je úplne všade

Neostalo to len pri oblečení. Elizabeth si zafarbila vlasy, aby jej ladili s doplnkami a nezaostáva ani interiér jej domu. Od dverí po schodiská, sedačky až po panvice, každý predmet v jej domácnosti má zelenú farbu. A keby nebolo jej syna, ktorý v poslednej chvíli zasiahol, neštítila by sa nafarbiť ani srsť jej domáceho miláčika. Ostala jej aspoň možnosť venčiť ho na zelenom vodítku.

Držať sa vyslovene tejto farebnej témy nemusí byť vždy jednoduché, no zdá sa, že Elizabeth to zvláda s prehľadom. Nech si predstavíte aj ten najmenší detail, ona ho bezpochyby dorieši. V prípade oblečenia jej pomáha kúpená zelená farba, do ktorej namáča odevy inej farby.

Odkiaľ pramení jej posadnutosť zelenou farbou?

Elizabeth Sweetheart je umelkyňou a odevnou dizajnérkou, ktorá bola vždy vyznávačkou monochromatického oblečenia. Akonáhle však začala experimentovať so zelenou farbou, vyjadrila sa, že jednoducho nebolo cesty späť a nedokázala sa už vrátiť k inej farbe.

Vníma ju nielen ako prejav šťastia a pozitivizmu. Pripomína jej Nové Škótsko, miesto, kde vyrastala pri svojich starých rodičoch. Keďže aktuálne žije v New Yorku, kde je pomenej zelene, práve nosením zelenej farby sa cíti spojená s prírodou, čo jej prináša veľkú radosť.

To však nie je všetko. Medzi Elizabeth a touto farbou existuje aj hlbšie spojenie. Keď raz dostala príležitosť navštíviť svojho otca na Floride, vnímala túto farbu všade. V prírode, vo vode, aj v atmosfére. Preto sa rozhodla za každú cenu držať zelenej farby, aby si uchovala pocity spojené s detstvom.

Úspešná a uznávaná dizajnérka

Vrúcny vzťah Elizabeth k móde a dizajnu nie je ani zďaleka náhoda. Už v období raného detstva ju babička naučila maľovať a šiť oblečenie. Následne sa dostala pod ochranné krídla úspešného kanadského maliara Alexa Colvilla. Svojho umeleckého sna sa nemienila vzdať, a tak sa v roku 1964 vybrala stopom z Kanady do New Yorku.

Netrvalo dlho a našla si prácu v odevnom priemysle. Dostala sa až k ručnému maľovaniu potlačí oblečenia pre svetové značky ako Ralph Lauren, Calvin Klein či Michael Kors. 

V roku 1987 založila vlastnú dizajnérsku spoločnosť Sweet Pea Design Studio, ktorú úspešne viedla 15 rokov. Ani v súčasnosti však rozhodne nezaháľa. Svojej milovanej práci sa venuje prevažne z pohodlia domova a orientuje sa na zbieranie vintage materiálov, ktoré následne predáva dizajnérom. 

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou

Odporúčame: