Search
Close this search box.

Jednoduché prianie manželky zmenilo muža na vychýreného fotografa. Toto je jeho príbeh

Zdroj: Instagram / clarklittle

Nie je neobvyklé, že si človek nájde prácu, ktorá ho začne napĺňať až po nejakom čase. Veľakrát sme príliš mladí či neskúsení na to, aby sme dokázali jednoznačne povedať, čomu sa chceme vo svojom živote venovať. No niekedy stačí aj nečakaný impulz, ktorý prevráti naše predstavy úplne naruby a ukáže nám cestu, ktorou sa chceme uberať.


Do podobnej situácie sa dostal aj muž menom Clark Little, ktorý sa síce narodil v Kalifornii, no jeho rodičia sa po dvoch rokoch rozhodli presťahovať na severné pobrežie ostrova Oahu vo východnej časti Havajských ostrovov. Mnohí si možno pomysleli, že toto nárazové sťahovanie mohlo ovplyvniť chlapcovo detstvo v negatívnom svetle. Opak je však pravdou, a ukázalo sa, že pre Clarkovu budúcnosť bol tento okamih priam rozhodujúci.

Oceán je jeho láska

Ako informuje portál Brightside, Clarkova láska k oceánu sa vybudovala veľmi skoro. Už vo svojich dvadsiatich rokoch bol medzi ľuďmi známy ako šikovný surfer, ktorého veľakrát neodradila ani nebezpečná sila oceánu. 

Asi najväčší zvrat v jeho živote nastal v roku 2007. Vtedy sa jeho manželka rozhodla kúpiť na stenu do spálne obraz oceánu. Clarka to podnietilo k tomu, že si sám kúpil vodeodolnú kameru, skočil do vody a pokúsil sa o svoje prvé umelecké fotografie. Netrvalo dlho a jeho diela sa začali šíriť aj do Európy či Ázie. Stali sa súčasťou výstav, ktoré sa konali napríklad v Japonsku, Kanade, Brazílii, Španielsku či Spojených štátoch. 

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Happy Valentines Day! ????❤️?Swipe left to see „Heart“ products available @clarklittlegallery and clarklittle.com #aloha #clarklittle ?

Príspevok, ktorý zdieľa Clark Little (@clarklittle),

Ten, kto mal možnosť vidieť jeho fotografie, určite uzná, že nie sú len také obyčajné. Nedajú sa porovnávať s tými, ktoré sú vytvorené z bezpečného miesta na súši. Clark ide naozaj do hĺbky a často sníma vlny či morské živočíchy z bezprostrednej blízkosti. Ako sám prezradil, základom kvalitnej fotografie je v tomto prípade pozadie, od skál, piesočnatých pláží, kokosových stromov až po Slnko na správnom mieste. Až keď sa všetky tieto jednotlivé časti spoja, môže vzniknúť dokonalý záber. 

Svoju prácu miluje

Clark je nesmierne šťastný, že jeho záľuba sa premenila na prácu, ktorú by v žiadnom prípade nikdy nemenil. „Tieto fotografie predstavujú moju komfortnú zónu. Milujem to. Všetko sa stále mení. Svetlo, farby, voda, piesok, aj to, čo sa s tým všetkým deje. Môcť tu byť, zachytiť to a zdieľať s celým svetom… to je sen,“ uvádza šťastný fotograf na svojej oficiálnej stránke

O svojom fotografickom umení už stihol vydať 3 knihy a v roku 2011 si otvoril galériu „Clark Little Gallery“. A aby toho nebolo málo, v roku 2016 bol uvedený dokumentárny film pod názvom „Shorebreak: The Clark Little Story“. 

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

??? #SHOREBREAK #layers #power #ocean #nature #beautiful #sea #hawaii #love #clarklittle ?

Príspevok, ktorý zdieľa Clark Little (@clarklittle),

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

? ?? #shorebreak #clarklittle ?

Príspevok, ktorý zdieľa Clark Little (@clarklittle),

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Umelec premieňa nemocničné steny na magické kráľovstvá. Pomáha tak deťom prekonať strach

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: