Search
Close this search box.

Mladý fotograf nasnímal zápas dvoch myší. Unikátna fotografia získala cenu v prestížnej súťaži

Zvieracia ríša je často považovaná za zdroj zaujímavých a jedinečných fotografických záberov. V mnohých prípadoch ide len o momentky, no nájdu sa aj prípady, ktoré si vyžadujú horu trpezlivosti. A niekedy nie je potrebné ani absolvovať prechádzku do prírody. Postačí napríklad aj taký priestor metra.


25-ročnému fotografovi Samovi Rowleymu sa podarilo zachytiť naozaj unikátny záber. Ako informoval portál unilad.co.uk, v priestoroch londýnskeho metra odfotil bitku dvoch myší, ktoré boli, zdá sa, v tom najlepšom. 

https://www.instagram.com/p/Bj-D0bonZPS/

Pre niekoho možno banalita, pre Sama obrovský úspech, a hlavne dôkaz jeho železnej trpezlivosti. Snímka nebola výsledkom náhodného momentu, ale do určitej miery aj obetou, ktorú fotograf vynaložil. Keď totiž ležal na zemi v priestoroch londýnskeho metra a čakal na vhodný okamih stlačenia spúšte, mnohokrát bol terčom zvláštnych pohľadov zo strany okoloidúcich. „Ľudia boli celkom zvedaví, no postavili sa k celej veci veľmi zhovievavo,“ povedal pre portál CNN mladý fotograf.

Fotografia, ktorá dostala názov „Station Squabble“, mu nakoniec vyslúžila víťazstvo v kategórii People’s Choice v rámci prestížnej súťaže Wildlife Photographer of the Year 2019, ktorú organizuje Prírodopisné múzeum v Londýne. Cieľom je poukázať nielen na to, akú majú fotografie schopnosť inšpirovať či uchvátiť ľudí, ale v niektorých prípadoch aj zmeniť ich pohľad na samotnú prírodu.

https://www.instagram.com/p/B8dkbv8Ang5/

Samova fotografia uspela vo veľkej konkurencii. Ľudia si mali možnosť vyberať z viac ako 48 000 snímok, ktoré zhotovili fotografi z vyše 100 rôznych krajín sveta. „Uspieť v tejto súťaži s fotografiou nasnímanou v prostredí každodenného života môjho rodného mesta bolo mojím celoživotným snom,“ hovorí Sam. 

Zdroj: unilad.co.uk, cnn.com

Zdroj titulnej fotografie: Instagram / samrowleywild

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: