Search
Close this search box.

Elvis a Priscilla Presley: Jeden z najväčších príbehov lásky, ktorý napísali americké dejiny

Elvis Presley je jednou z najväčších speváckych a hereckých ikon Hollywoodu. Jeho manželka Priscilla s ním prežila všetky jeho úspechy a pády. Napriek tomu, že sa s ním napokon rozišla, milovať ho nikdy neprestala.


Ako informuje portál biography.com, dvojica sa prvýkrát stretla počas jednej novembrovej noci v roku 1959. Kým Elvis mal vtedy 24 rokov, Priscilla iba 14. V tom čase mal už Elvis za sebou svoj filmový debut Love Me Tender a jeho kariéra bola slušne rozbehnutá. Natrafili na seba v Západnom Nemecku, kde si Elvis odkrúcal svoju vojenskú službu. Na rovnakej základni slúžil aj Priscillin otec, ktorý patril do Amerických vzdušných sil.

Bola to láska na prvý pohľad

Elvis sa do Priscilly zamiloval na prvý pohľad. Od prvého momentu sa ju snažil okúzliť svojím spevom. Hoci Priscille jeho záujem lichotil, myslela si, že je to len chvíľková záležitosť a Elvis na ňu okamžite zabudne. To sa však nestalo.

Elvisovi vyhovovalo, aká je mladá, páčilo sa mu, že ju môže ľahko ovplyvniť. Po štyroch úspešných schôdzkach sa stretol s jej rodičmi, ktorí boli, podobne ako ich dcéra, okúzlení nádejným budúcim zaťom. Mali však podmienku, aby si ich dcéra najskôr dokončila školu.

Zdroj: Flickr / priscilla elvis

Elvis si veľmi cenil jej čistotu a údajne spolu intímne nežili až do svadby. Dlhé roky si spolu písali, prežívali vzťah na diaľku. Priscilla posielala svoje listy Elvisovi v ružových obálkach. On si z nej urobil akúsi bábiku, ktorú sa snažil pretvoriť na svoj obraz. Hovoril jej, ako sa má obliekať, ako sa má česať, ako má stáť. Napriek ich špeciálnemu vzťahu, však údajne nebola pre Elvisa jedinou. Hovorí sa o ňom, že počas ich chodenia vystriedal množstvo žien.

Napokon Elvis požiadal Priscillu o ruku. Stalo sa tak až v roku 1966, teda po viac než 6-ročnom vzťahu. Svadbu mali 1. mája 1967 v Las Vegas. Priscilla takmer okamžite otehotnela, ich jediná dcéra Lisa Marie sa narodila presne 9 mesiacov po svadbe. Vtedy sa však už začal ich manželský život kaziť. Priscilla neskôr napísala, že jej Elvis hovoril, že sa nikdy nedokázal milovať so ženou, ktorá mala dieťa.

Milovať ho nikdy neprestala

Problémy sa kopili, Priscilla už nevládala sedieť doma a čakať, kedy sa jej manžel vráti zo záletov. Nebolo žiadnym tajomstvom, že ju podvádzal. Nadviazala milenecký vzťah so svojím inštruktorom karate Mikom Stonom.

V roku 1972 sa rozhodla Elvisa opustiť. „Nerozišla som sa s ním preto, žeby som ho nemilovala. Bol láskou môjho života, ale ja som musela zistiť, o čom je svet,“ hovorí o tomto svojom kroku Priscilla.

Zdroj: Flickr / Regeena.Mohamed

Elvisovu smrť v roku 1977 niesla veľmi ťažko. Vo svojich memoároch s názvom „Elvis and Me“ priznáva, že chcela tiež umrieť.

Priscilla Presley má dnes 74 rokov. Z Elvisovej „bábiky“ vyrástla silná podnikateľka a biznismenka.  Z domu, v ktorom s Elvisom bývali, vytvorila múzeum. Objavila sa napríklad v seriáli Dallas a v trilógii Bláznivá strela.

Zdroj: biography.com, Wikipedia

Zdroj titulnej fotografie: Flickr

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Prečo sa nám pri kúpaní zošúverí koža? Vedci prišli so zaujímavým vysvetlením

Odporúčame: