Search
Close this search box.

H&M počúvla sťažnosti zákazníčok. Vo Veľkej Británii upraví rozmery oblečenia

Spoločnosť sa preto rozhodla zareagovať a zmeniť veľkosť oblečenia, nakoľko sa ženy sťažovali, že táto je príliš malá v porovnaní s tým, čo ponúkajú iné obchody v Spojenom kráľovstve. Táto zmena by mala prispieť k tomu, aby oblečenie zákazníčkam lepšie sadlo.

„Robíme kroky smerujúce k zmene číslovania ženského oblečenia tak, aby bolo v súlade s veľkosťou odevov vo Veľkej Británii,“ uviedol v rozhovore pre BBC hovorca spoločnosti.

Lavína sťažností sa spustila po tom, ako zákazníčka Rebecca Parker napísala otvorený list predajcovi, v ktorom sa sťažovala na to, že zápasila s veľkosťou 14, hoci v iných obchodoch si túto veľkosť bez problémov oblečie.

https://www.facebook.com/rebecca.parker.7374/posts/10157294877148761

Mnoho zákazníkov si v H&M kupuje väčšie číslo, ale prečo sú rozmery tejto značky menšie ako u ostatných predajcov? Spočíva to v rozdielnom názore medzi značkou a inými módnymi reťazcami vo veci prekladu európskych veľkostí do britských rozmerov.

Otázka ponúkaných veľkostí oblečenia touto spoločnosťou bola pritom na pretrase už minulý rok. „Veľkosti oblečenia H&M sú globálne a veľkosť ponúkaná vo Veľkej Británii je rovnaká ako na všetkých ostatných trhoch,“ uviedol vtedy pre Daily Mail hovorca.

Spoločnosť však zároveň dodala, že vzhľadom k tomu, že neexistuje žiadny globálny štandard, veľkosť sa bude medzi značkami a rôznymi trhmi líšiť.

Zdroj: prima.co.uk, bbc.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: