Search
Close this search box.

„It’s not coming home“. Anglicko odchádza z MS 2018 s prázdnymi rukami a bez oslavných fanfár

Nešťastné štvrté miesto

Osudový zápas proti Belgicku, ktorý sa konal v Petrohrade, skončil zvučnou prehrou anglických reprezentantov stavom 2:0. Angličania sa tak ocitli na priečke, na ktorej nechce byť žiadny tím. Ich účasť vyzerala zo začiatku vzrušujúco, čo dokazujú aj výsledky superligy. Zápasy išli hladko až do ich porážky Chorvátskom v semifinále.

Dosiahli tak svoje druhé najlepšie umiestnenie v tejto súťaži a tohtoročné MS 2018 zostanú v pamätiach fanúšikov ako zameškaná príležitosť po tom, ako v zápase s Chorvátskom viedli viac ako hodinu. Približne 1000 fanúšikov Anglicka bolo prítomných aj na petrohradskom štadióne s kapacitou 64 500 miest, a tí si spoločne s futbalistami zaspievali aj národnú hymnu.

Zdroj: Flickr

Fanúšikovia sú na svoj tím hrdí

Odhaduje sa, že približne 200 fanúšikov anglického tímu sa zúčastnilo všetkých siedmich zápasov v šiestich ruských mestách. To znamená, že precestovali takmer 30 000 kilometrov, a to najmä kvôli niektorým nákladným a komplikovaným trasám zahŕňajúcim desiatky lietadiel, nočné vlaky a dlhé jazdy autom. Napriek tomu, že ich nádeje sledovať národný tím vo svojej najlepšej forme od roku 1966 sa rozplynuli, fanúšikovia sa anglických kanonierov zastali. Niektorí sa vyjadrili, že národ podľahol horúčke MS 2018 a poriadne si to užil. Podľa nich Anglicko naozaj prekonalo ich očakávania a dokázalo znova spojiť fanúšikov.

Zdroj: Flickr

Spokojný bol kapitán aj tréner

Harry Kane porážku prijal a taktiež svoj tím vychválil. Povedal, že v žiadnom prípade nemôže viniť z prehry svojich spoluhráčov, pretože každý z nich na ihrisku nechal všetko. Hráči sa stále učia a stále zlepšujú. Ich tím je mladý a za ďalšie štyri roky by mohol výrazne nabrať na sile.

Tréner Gareth Southgate sa nechal počuť, že mal tím plný lídrov pripravených prevziať kontrolu a robiť rozhodnutia. Podľa neho je občas skvelé presunúť vedenie na niekoho iného, pretože riadiť všetky rozhodnutia môže byť vyčerpávajúce. Bol preto rád, že mal v tíme kapitána, ktorý bol ochotný a schopný prebrať zodpovednosť.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: