Search
Close this search box.

Izolujte strechu a ušetríte až 30 % tepla

Vedeli ste, že cez zle zateplenú strechu alebo takú, ktorá nie je izolovaná vôbec, v dome uniká až 30 percent tepla? Dobrá izolácia strechy je preto jedným z najdôležitejších opatrení na úsporu energie.

 

Ak sa preto pre tento krok rozhodujete aj vy, máme pre vás niekoľko tipov, ktoré by sa vám mohli vyplatiť.

Vyskúšajte univerzálny expandovaný polystyrén

Polystyrénová izolácia je typ tesnenia, ktorý sa bežne vyskytuje takmer pri každej stavbe budov. Ľahký materiál je menej dráždivý pri inštalácii ako sklolaminát a ľahko sa delí tak, aby zapadol do všetkých stien a stropov.

 

Jeho izolačný faktor je pomerne vysoký. Po prvé preto, že polystyrén má vysoký tepelný odpor, čo znamená, že odoláva prenosu tepla. Po druhé preto, že polystyrénová pena obsahuje vo svojej štruktúre milióny malých vzduchových bublín a vzduch, ako vieme, je zlým vodičom tepla. Avšak, jednou z najväčších výhod, ktoré kvalitný expandovaný polystyrén ponúka, je, že je relatívne lacný.

 

Na základe uvedených informácií môžeme teda tvrdiť, že izolácia týmto materiálom poskytuje domu pri správnej inštalácii dve výhody. V zime zadržiava teplo a v lete ho dokonale odráža. Takže, pokiaľ hľadáte cenovo dostupné riešenie, ako svoj domov dokonale pripraviť na náročnú zimu, vyskúšajte tento materiál.

Kedy a ako môže pomôcť strešná fólia?

V súvislosti s izoláciou strechy by ste sa mali zamyslieť aj nad tým, že izolovať a ochrániť túto časť domu sa oplatí nielen pred vonkajšími teplotami, ale aj vodnou parou alebo vlhkosťou. Ide o inštaláciu parozábrany, ktorá pôsobenie vlhkosti a vody eliminuje.

 

Ide o dobré riešenie, pretože mnohé izolačné materiály, keď navlhnú, strácajú svoju účinnosť; môžu tiež hniť alebo podporovať rast plesní. Aplikáciou špeciálnej strešnej fólie by ste mohli tento problém veľmi jednoducho vyriešiť.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: