Search
Close this search box.

Ak vyberáte deťom šperky, nemusíte mať titul dizajnérky. Dá sa to aj jednoduchšie

Šperky môžu nosiť aj deti. Komplikovanejšie to už ale bude s ich výberom. Potrebujete vedieť, ako zvoliť správnu veľkosť? Aká je najlepšia kvalita? A kde je vhodné miesto pre ich nákup?


O týchto a mnohých ďalších problémoch sa budeme rozprávať aj v našom článku, tak si ho pozorne celý prečítajte a až potom krásne detské šperky vyberajte.

Na čo sa zamerať pri výbere šperkov pre dieťa?

Hlavné odporúčanie pri kúpe prvého šperku pre dieťa je určené nielen atraktívnemu vzhľadu, ktorý by mohol dieťa zaujať, ale aj hmotnosti produktu. Ľahké detské náušnice alebo prívesok budú vyzerať s roztomilým detským vzhľadom harmonickejšie a pri nosení nespôsobovať zbytočné nepohodlie.

Druhou dôležitou vlastnosťou je dĺžka šperku

Deti sú aktívne doma, na prechádzke alebo v škole a z tohto dôvodu by mohli príliš dlhé a masívne šperky do ich osobného komfortu a pohodlia zasahovať. Veľmi nepríjemné môžu byť aj prípady, keď sa im šperk zachytí do vlasov alebo oblečenia. Vyberajte im preto šperky, ktoré ich dokonale ozdobia, no nebudú im zároveň brániť v pohybe.

Zdroj: Pixabay

Rovnako to platí aj v prípade tvaru šperkov, ktoré by nemali byť hranaté s ostrými rohmi, ktoré by ich mohli zraniť.

Všímajte si zhotovenie šperkov a štýl

Najväčším pokladom sú, samozrejme, vaše deti, ale ani náušnice alebo iné detské šperky predsa neboli zadarmo. Preto vyberajte modely, ktoré majú kvalitné prevedenie, hladký povrch a pevné uchytenie na tele.

Uprednostnite modely s možnosťou úpravy veľkosti. Nezabudnite ale ani na štýl dekorácie. Deti milujú všetko jasné, lesklé, zaujímajú ich neštandardné formy a ich tvorivé prejavy.

Zhrnutím vyššie uvedeného môžeme zhodnotiť, že hlavnou vecou pri výbere detských šperkov je vysoká kvalita, trvanlivosť a bezpečnosť výrobku. Preto vám prajeme pri ich výbere šťastnú ruku.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: