Search
Close this search box.

Kaufland sa nedohodol so známym výrobcom. Tieto produkty už na jeho pultoch nenájdete

Unilever je známym výrobcom nápojov, potravín a kozmetiky. Patria pod neho značky ako Magnum, Dove, Algida, Domestos, Lipton, Axe, Knorr, či Coccolino. V Nemecku bude Kaufland nekompromisný a všetky tieto značky z jeho pultov postupne zmiznú. Majitelia ich chcú nahradiť výrobkami od iných dodávateľov, ale aj svojimi vlastnými značkami, akými sú K-Classic, K-Bio, K-Purland či Exquisit.

zdroj: soundbytes2.com

Dôvodom nezhôd medzi obchodnými partnermi mala byť najmä vysoká nákupná cena výrobkov patriacich pod Unilever. „Nová obchodná zmluva obsahovala podmienky, ktoré by nám neumožnili dodržať to, čo sľubujeme našim zákazníkom. Vysokú kvalitu za nízke ceny,“ povedal pre Lebensmittel Zeitung Andreas Schopper, vedúci nákupu spoločnosti Kaufland Nemecko.

Zástupcovia Unilever sa ku konfliktu nevyjadrili.Na slovenskom, českom, poľskom, rumunskom a bulharskom trhu tiež dôjde ku zmenám. Nie však takým radikálnym ako v Nemecku. Na Slovensku sa očakáva stiahnutie až 34 produktov. Po novom tak pri nákupoch v tomto obchodnom reťazci už nenájdete značky, ako napríklad Knorr, Coccolino, Sunlight, či Surf.

Zdroj: mam.cz, aktualne.cz, lebensmittelzeitung.net

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Poloplný alebo poloprázdny? To, aký pohár vidíte, o vás prezradí nielen to, či ste optimista

Odporúčame: