Search
Close this search box.

Kde sú športové hranice Cristiana Ronalda?

Svoju excelentnú formu potvrdil aj v zápase s Marokom, kde sa svojím jediným gólom zápasu postaral o cenné víťazstvo svojho mužstva a zároveň sa nezmazateľne zapísal do historických štatistík. Týmto gólom sa totiž stal najlepším reprezentačným strelcom v histórii Európy s 85 zásahmi v 152. zápase za národný tím, čím o jeden gól predstihol maďarskú futbalovú legendu Ferenca Puskása. V historickej tabuľke svetového futbalu je pred Ronaldom už len iránsky futbalista Ali Daei so 109 gólmi zo 149 zápasov.

zdroj: Wikipedia

Trhá jeden rekord za druhým

Okrem uvedeného streleckého zápisu do futbalovej histórie sa Ronaldo zapísal aj do ďalších historických tabuliek. V zápase proti Španielsku okrem troch gólov zaujal aj neuveriteľnou rýchlosťou, ktorú dosiahol pri šprinte cez celé ihrisko.

Namerali mu rýchlosť 40 km/h, čím sa stal najrýchlejším futbalistom sveta. Na druhom mieste je holandský futbalista Arjen Robben, ktorému namerali rýchlosť 37 km/h a na treťom mieste waleský futbalista Gareth Bale s rýchlosťou 36,9 km/h.

Príspevok, ktorý zdieľa Cristiano Ronaldo (@cristiano),

Tri góly Ronalda v zápase so Španielskom majú aj ďalšie historické rozmery. Zaradil sa nimi k futbalovým legendám, ako sú Brazílčan Pelé a Nemci Miroslav Klose a Uwe Seeler, ktorí skórovali na štyroch svetových šampionátoch. Zároveň to bol Ronaldov 51. hetrik v profesionálnej kariére.

Ronaldo svoje majstrovstvo ešte určite predvedie 

Vo veku 33 rokov a 130 dní sa stal najstarším trojgólovým strelcom na svetových šampionátoch. Terajšia športová forma Cristiana Ronalda a jeho kvalitatívne futbalové parametre dávajú predpoklad na to, že CR7 aj napriek svojmu veku posunie hranice ľudských futbalových možností ešte vyššie a jeho zápisy do historických tabuliek neboli poslednými.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: