Search
Close this search box.

Koľkí z vás vedia vybrať skutočne správne a chutné hypoalergénne krmivo pre psov?

Nakoľko je trh veľký  a množstvo rozličného krmiva tiež, môže byť táto voľba ešte náročnejšia. Treba mať však na pamäti, že ide o živé tvory, ktoré rovnako ako my, potrebujú pre svoj plnohodnotný život len to najkvalitnejšie jedlo a podmienky. My sa vám v tomto smere pokúsime trochu pomôcť a poradiť s výberom.

Aby sa váš domáci miláčik dobre cítili a robili vám neustále radosť

Aby bol váš psík zdravý a veselý, potrebuje vyváženú stravu. Určité množstvo bielkovín, sacharidov, tukov, vitamínov a rôznych mikroelementov, o ktoré by ste sa mali, napríklad formou kvalitných konzerv pre psov, postarať a zahrnúť do potrebnej dennej dávky najmä vy. V niektorých prípadoch si ale váš domáci miláčik vyžaduje zvýšenú pozornosť, pretože jeho tráviaci trakt nedokáže niektoré bežne dostupné zložky v tejto potrave spracovať.

Hypoalergénne krmivo znižuje počet psov trpiacich alergickými reakciami na potraviny

Potravinové alergie sa vyskytujú nielen u ľudí. Až donedávna nimi trpela 1/5 všetkých psov. Ako na to prídete? Často sú to prejavy svrbenia a začervenania kože (žihľavka a ekzém).

Alergia sa však môže objaviť aj v dôsledku potravinovej intolerancie, ktorá sa prejavuje formou tráviacich porúch – ako je hnačka a vracanie. Dnes sa ale počet psov trpiacich takýmito reakciami na potraviny rapídne znížil, pretože tí najlepší výrobcovia vyvinuli chutné a dobré hypoalergénne krmivá pre psov.

Správnym výberom krmiva mu zaistíte tie najlepšie podmienky

Pri nedostatku bielkovín sa rast zvieraťa spomaľuje, jeho svalová hmotnosť klesá a regeneračné procesy sa spomaľujú. Vo vyváženej strave zdravého psa by mali preto bielkovinové potraviny, najmä mäsové výrobky, zaberať až 66,5 %.

Avšak živočíšne bielkoviny sú termostabilné a nestratia svoje alergénne vlastnosti ani po tepelnom ošetrení. Preto sú v hypoalergénnom krmive druhy mäsa spôsobujúce alergie nahradené tým konským, králičím, kačacím a morčacím alebo rybami.

Ak si všímate pri jeho kúpe zloženie, nemali by ste mať s výberom problém. Vždy sa ale môžete obrátiť na odborníkov, ktorí sa špecializujú iba na tieto potreby, na základe čoho presne vedia, ktoré príznaky a nepríjemné reakcie vášho psíka sú dôvodom na výber konkrétneho krmiva. Ak nie v kamenej predajni, nechajte si poradiť on-line na slovakia.husse.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: