Search
Close this search box.

Vizážistka a módna blogerka Ivana Stanclová: Farby pre mňa znamenajú život (rozhovor)

Takže na začiatok, ako si sa dostala k blogovaniu?

Pred štyri a pol rokmi som si založila blog z akéhosi ventilu popri materských povinnostiach. Bol to môj malý únik do sveta módy, ktorý ma veľmi bavil. Zažívala som vtedy manželskú krízu, a tak to bol môj únik z reality.

Napísala si o sebe, že si učiteľka, ktorá nikdy neučila. Čo ťa odviedlo od tejto profesie?

Áno, som učiteľka dejepisu a biológie, no vždy ma to ťahalo ku ženskej kráse. Počas základnej školy som rada česávala dcéry kamarátok mojej mamky. Počas strednej školy som v zadnej lavici líčila spolužiačky počas prestávok. Hoci ma učenie bavilo, na povinnej praxi v školách ma profesia učiteľa prestala lákať, nakoľko sa mi dnešné deti a ich rešpekt k učiteľom vôbec nepáčil. Úplne ma však odradil fakt, že sú dnešní učitelia vyhorení. Moju diplomovú prácu som totiž mala na tému „Stres a syndróm vyhorenia učiteľov na ZŠ.“

Veľmi rada experimentuješ s oblečením, no naposledy sme u teba mohli vidieť ružové vlasy. Čo ťa inšpiruje k takýmto „divokostiam“?

Milujem farby! Farby pre mňa znamenajú život, neviem si bez nich predstaviť svet. Nemám teraz na mysli zemité farby, ale výrazné ako cyklámenová, tyrkysová, ružová, žltá, oranžová, zelená, fialová a mnohé ďalšie. A keďže je leto a k letu patria bláznivé farby ešte viac ako k iným ročným obdobiam, rozhodla som si natrieť vlasy na ružovo.

zdroj: Ivana Stanclová

Tvoj profil na Instagrame je plný farieb, medzi ktorými dominuje práve ružová. Tiež je vidieť, že obľubuješ tylové sukne. Na aký typ oblečenia ešte nedáš dopustiť?

Šaty! Hlavne ženské a rozviate.

Ako vnímaš pohľady ľudí pri fotení v meste? Máš aj nejaké negatívne skúsenosti?

Za tie štyri roky čo blogujem a fotím už nejak ľudí nevnímam. A poväčšine sa ľudia radi pozerajú a skôr s údivom, ale pozitívnym, ako negatívnym. Len jediný raz som sa stretla s negatívnou reakciou a aj to bolo skôr na moje tetovania ako na to, že fotíme.S dcérkou Zairou tvoríte super duo, najmä keď sa rovnako oblečiete. Je aj ona taká parádnica ako ty alebo ju svet módy neláka?

Zaira ma veľmi napodobňuje, a tak nejak prirodzene popri mne sa aj ona rada pekne oblečie, i napriek jej veku. Miluje sukne, šaty a už je individualistka – rada si skladá outfit úplne sama podľa jej predstáv. Takže moje snahy vyjdú často na zmar, keďže ona má jasnú predstavu ako chce vyzerať. Najradšej by bola princezná každý deň.

zdroj: Ivana Stanclová

Mnohé ženy sa tebou inšpirujú, keďže si si prešla neľahkým životným obdobím. Ozývajú sa ti ženy so žiadosťami o radu?

Áno, celkom často. Som rada, že môj životný príbeh môžem v rozumnej miere zdieľať, a že sa v ňom mnohé nájdu. Často mi píšu, že im dávam nádej na to, že aj ony budú raz šťastné a nájdu „pána božského“. A hlavne, že sa to dá aj s malým dieťaťom.

Nedávno si bola spolu s priateľom Tomášom na Kréte, kde ťa požiadal o ruku. Čakala si, že sa to stane?

S Tomášom sme mali od začiatku nášho vzťahu takú milú formulku. Asi po mesiaci sme si povedali, že sa máme tak radi, že by sme sa hneď vzali. Tak sme si občas povedali len tak uprostred vety: „Áno”. Bolo to také milé vyznanie. Tesne pred dovolenkou Tomáš párkrát vysielal neurčité indície, že mi napadlo, či to náhodou nemá v pláne spraviť. Ale keďže sa prvé tri dni dovolenky nič nedialo, začala som si myslieť, že sa už ani nič také neudeje. Ale nakoniec sa stalo a ja som šťastná.Čo by si odporučila niekomu, kto s blogovaním ešte len začína?

Nech si premyslí, čo chce ľuďom zdeliť, akým štýlom sa bude uberať, a hlavne nech to robí s láskou, a nielen pre vidinu zisku.

zdroj: Ivana Stanclová

Pozitíva blogovania sú viac-menej zrejmé. Sú tu však aj nejaké negatíva?

Každá minca má dve strany, a teda aj blogovanie. Niekedy je možno na škodu, že človek stráca anonymitu, ale inak to asi nejde. A tiež sa musí občas vysporiadať s neprajníkmi, ktorých je na sociálnych sieťach viac než dosť. Našťastie mám milé publikum a som šťastná, že sme taká malá instagramová komunita, kde sa máme radi a radíme si, miesto toho, aby sme šírili negativitu.

A napokon, tvoje TOP 3 blogerky, ktorými sa rada inšpiruješ.

Nechcem povedať konkrétne tri mená, pretože sledujem veľa blogeriek. Inšpirujem sa skôr farbami, svetom a jednotlivými kúskami oblečenia. Bavia ma však blogerky, ktoré píšu aj články zo života a ich články majú hĺbku.

 

Ďakujeme za rozhovor a do budúcnosti želáme len to dobré! Ak by ste sa aj vy radi inšpirovali Ivaninou tvorbou, môžete ju sledovať na jej Facebookovej stránke, prípadne na Instagrame.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: