Search
Close this search box.

Luka a Jenalyn: Mladí tanečníci, ktorí si svojím tancom podmanili ľudí po celom svete

Ľudstvo sa hýbe každým dňom menej a menej, čo je vidno hlavne na deťoch, ktoré nemajú záujem o pohybové aktivity. Hry, šport či tanec sú pre ne tabu už od útleho detstva. Nájdu sa však aj takí, ktorí si bez pohybu svoj život nevedia predstaviť. Medzi nich určite patria Luka a Jenalyn, ktorí svojím tancom popierajú zákony gravitácie.


Luka a Jenalyn pochádzajú z Kanady, konkrétne z Toronta. Ako informoval portál aidadance.us, ich tanečné partnerstvo sa začalo v novembri 2013, kedy sa spojili na odporúčania svojich trénerov. Luka, dvadsaťjeden ročný mladík, ktorý bol veľmi usilovný tanečník, futbalista a hviezda v každej pohybovej činnosti, tancoval bez partnerky.

Tanečníci, ktorí ohromili svet

Jenalyn, osemnásťročná 3-násobná víťazka svetového pohára v salse, prišla o partnera – svojho brata, ktorý si zlomil nohu. Bolo to tesne pred vystúpením v Beijingu. Náhoda vtedy spojila 16-ročného chlapca a 13-ročné dievča, ktorí to za päť spoločných rokov dotiahli naozaj ďaleko.

Po troch rokoch spolupráce boli pozvaní na Blackpool Dance Festival, kde sa stali najmladšími finalistami v histórii festivalu. V minulom roku sa stali taktiež najmladšími účastníkmi v tanečnej súťaži, v ktorej jedno porotcovské kreslo patrí Jennifer Lopez.

Zdroj: aidadance.us

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť

Odporúčané články: