Search
Close this search box.

Komáre útočia: Toto je 9 účinných prírodných spôsobov, ako sa im ubrániť

Portál brightside.me zverejnil zoznam prírodných receptov, ktoré vám pomôžu vo vašom boji proti komárom.

1. Vanilkový prášok

Zdroj: shutterstock.com

Zmiešajte prášok z vanilkového struku s detským telovým mliekom a naneste si ho na všetky nezakryté časti tela. Tiež môžete vyskúšať rozpustiť vanilku vo vode a nastriekať sa ňou. Nielenže budete dobre voňať, ale naviac odstrašíte komárov.2. Esenciálne oleje s vôňou anízu, cesnaku, bazalky a eukalyptu

Zdroj: Unsplash

Koreniny, ktoré komárom príliš nevoňajú. Nakvapkajte olej s takouto arómou do vonných lámp alebo ho jednoducho rozhorúčte na panvici. Ak lampu položíte do blízkosti otvoreného okna, komáre ostanú vonku.

3. Vetvičky bazy

Ani bazové kvety komárom príliš nevoňajú. Nazbierajte si niekoľko kytičiek a rozložte ich vo svojom príbytku. Dávajte si však pozor, silná vôňa bazy môže mať zlý vplyv na váš spánok. Spálňu teda radšej vynechajte.

4. Klinčeky

Zdroj: Pixabay

Aj tu platí, čím silnejšia vôňa, tým opatrnejšie komáre. 5 gramov klinčekov nechajte vrieť v pohári vody po dobu 15 minút. Zmiešajte 10 kvapiek tohto výluhu s akoukoľvek voňavkou a nastriekajte si ju na telo. Komáre si určite vyberú namiesto vás nejaký lákavejší cieľ.

5. Konáre borievky 

Zdroj: shutterstock.com

Borievka obyčajná, ktorú môžete poznať aj pod názvom jalovec, nie je dobrá len na výrobu borovičky, ale pomôže vám aj v boji proti komárom. Keď si budete zakladať oheň v prírode, pridajte do pahreby niekoľko jej konárov. Komáre vás obídu oblúkom.

6. Cédrový olej

Zdroj: shutterstock.com

Ochráni vás nielen pred komármi, ale aj pred muškami a švábmi.7. Rimbaba

Zdroj: shutterstock.com

Pod týmto názvom sa ukrýva rastlina podobná margarétke. Komáre ju úprimne neznášajú, napáda ich nervový systém, a aj preto sa využíva do rôznych repelentov. Na slovenskom trhu sa dá kúpiť aj tinktúra z tejto rastliny.

8. Lístky bazalky a kvety čremchy

Zdroj: Unsplash

Ďalšie produkty z prírody, ktoré komáre veľmi nemusia. Čerstvé lístky bazalky odporúčame rozmiestniť po príbytku. Čremcha je krík s bielymi kvetmi, z ktorého pochádzajú odrody kultúrnych čerešní. Jej plody sú jedlé a kvety odstrašujú komárov.

9. Olej, šampón a ocot

Jednoduchý a lacný repelent z ingrediencií, ktoré vám neublížia a sú vhodné aj pre deti. Zmiešajte bežný kuchynský olej so šampónom a octom, použite mierku 1: 1: 1. Následne sa touto zmesou natrite.

 

Vyskúšali ste už niektorý zo spomenutých receptov? Aké sú vaše tipy na účinný repelent?

 

Zdroj: brightside.me 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: