Search
Close this search box.

Komik Ján Gordulič: Smiech? Ten lieči a nabíja pozitívnou náladou

Bezpečnostné opatrenia v súvislosti s koronavírusom nám zo dňa na deň zrušili možnosti kultúrneho, sociálneho či športového vyžitia. Tieto radikálne kroky znamenajú pre niekoho úplné prerušenie pracovnej činnosti. Práve ľudia z umeleckého života, ktorí sú pandémiou zasiahnutí profesijne, sa rozhodli priniesť do spoločnosti znak súdržnosti a spolupatričnosti. Sociálnu izoláciu je najlepšie zahnať, ako inak, smiechom. Ján Gordulič nám zodpovedal ako ovplyvnila aktuálna situácia stand-up Silné reči.


Čo sa u vás zmenilo vzhľadom na aktuálnu situáciu?

Namiesto 15 vystúpení mesačne sedíme doma. Zrušilo sa nám okolo 30 vystúpení, ďalšie sú v hre. Niektorí komici a tiež booking manažérka Kate, produkčný, Simona aj Joe Trendy, ktorí nám robia marketing, začínajú byť trošku v strese, čo bude ďalej.

Ako robiť stand-up online?

Nerobíme. Je to náročné rozprávať do kamery, bez divákov. Premýšľame o tom, ale obávame sa, že to nebude mať tú správnu atmosféru. Ak to bude trvať dlhšie, začneme však nad tým rozmýšľať. Stretávame sa však denne v podcastoch, kde nás vidia aj naši diváci. To nám dáva radosť a nádej a verím, že aj im.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ján Gordulič (@janogordulic),

Aké nové vtipy vznikajú?

KoroNové. O tom, ako sú rodičia zavretí s deťmi, frajeri s frajerkami, cynické o dôchodcoch. O alkohole.

Ako sa stretávate a s kým ste doma?

Každý s partnerom, deťmi. Stretávame sa viackrát týždenne vo videokonferenciách. Dopozeráme/domoderujeme podcast a potom si pošleme link na videokonferenciu a pokračujeme spolu. Minule nás bolo deväť a prekrikovali sme sa ako trotli 🙂

S kým by ste chceli/nechceli byť doma?

Už by som asi nechcel byť doma. Chcel by som ísť hocikam inde 🙂

Aké odkazy posielate svojim fanúšikom?

Ten hlavný je, že sme na tom rovnako ako oni a že je to pre nás rovnaká trauma. A že nás tiež niekedy prechádza humor, ale večer, keď sme spolu, si to zas „vykecáme“ a pozrieme sa na to s odstupom a vtipne.

Je humor liek na aktuálnu situáciu?

Tak určiteee. A ešte Brufen.

Je korona hlavnou témou na „vystúpenie“ alebo chcete ľudí
upriamiť iným smerom?

Nehrotíme to nijak. Robíme si srandu zo všetkého, čo nám napadne. Keďže ale vysielame každý deň, už sme si o korone povedali úplne všetko, takže spomíname, vymýšľame, podpichujeme sa. A hlavne, sme veľmi radi, že nás v tomto Budiš podporil a máme pocit, že sme aspoň trochu užitoční a že nám za náš humor niekto chce platiť. Podporujú nás dobrovoľným vstupným aj naši fanúšikovia.

 

Podcasty a live streamy stand-upistov Silné reči si môžete pozrieť na ich Instagrame, na Facebooku  a YouTube.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ján Gordulič (@janogordulic),

 

#SomDoma

Záchranou spoločenského života je v týchto chvíľach internet, kde sa aj umelci či známe osobnosti odhodlali zaktivizovať a rozhodli sa dopriať spoločnosti kultúrne vyžitie zadarmo, aby nám dopriali odreagovanie a psychickú podporu bez akéhokoľvek nároku na honorár.

Spoločnosť BUDIŠ a. s. sa ich rozhodla podporiť, pretože spolu to dáme: „Rozhodli sme sa podporiť umelcov, známe osobnosti, trénerov alebo aj iniciatívu online ligy Y-games, ktorí vzhľadom na svoj dosah dávajú spoločnosti nádej. Vytvoríme im prostredníctvom spolupráce s nami priestor, aby svoju dobrovoľnú a dobročinnú aktivitu mohli aspoň z časti nazývať prácou, Spojenie so silnými rečami je veľmi prirodzené, lebo minerálna voda Budiš má humor a zábavu vo svojej DNA,“ dodáva generálny riaditeľ BUDIŠ a. s., Andrej Hronský.

Zažiť príjemné chvíle môžete aj pri predčítavaní literatúry na sociálnych sieťach známych osobností. Ako prvý začal Braňo Jóbus a o pár večerov neskôr sa pridala Kristína Tormová, aby nielen pobavili, ale aj poukázali na dôležitosť karantény a izolácie. Umelcov podporuje magnéziová voda Gemerka. Rovnako tak čítajú a šíria radosť i podporu skrz literatúru herečky Bibiána Ondrejková a Zuzana Fialová. V rámci sociálnych sietí svojím osobitým prejavom rozveseľuje najmenšie publikum live streamom z koncertov Paci-Pac za podpory pramenitej vody Zlatá studňa.

Zdroj: TS

Zdroj titulnej fotografie: Facebook / Ján Gordulič

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: