Search
Close this search box.

Šokujúci nález: V Bermudskom trojuholníku sa našla 100-ročná potopená loď

Známy Bermudský trojuholník sa stal hrobom mnohých lodí. Loď Cotopaxi zmizla v jeho vodách v roku 1925. Vedcom sa konečne podarilo objaviť jej vrak.


Loď SS Cotopaxi vyrazila na svoju poslednú plavbu v roku 1925. Vyplávala z prístavu v Južnej Karolíne a mierila na Kubu. V podpalubí niesla zásoby uhlia. Bohužiaľ, na svojej ceste sa vychýlila z kurzu a beznádejne sa stratila. Na palube lode bolo vtedy 32 ľudí, nikto ich už nikdy nevidel. Zmiznutie lode SS Cotopaxi patrí k tým najväčším záhadám Bermudského trojuholníka.

Zdroj fotografie: Instagram/cargotocaribbean

Mnohé konšpiračné teórie sú založené práve na nejasnom príbehu tejto lode. Zdá sa, že záhada je po rokoch tápania konečne vysvetlená. Príbeh bol zverejnený na portáli ladbible.com.

Vrak lode vraj leží len 65 kilometrov od pobrežia Floridy, južne od mesta St. Augustine. Objavil ho podmorský biológ a bádateľ Michael Barnette so svojím tímom.

Ako sa podarilo nájsť loď?

Barnette zistil, že loď Cotopaxi vyslala núdzový signál len dva dni po tom, ako opustila prístav mesta Charleston. Signál bol vyslaný 1. decembra 1925. Barnettovi sa podarilo lokalizovať miesto, na ktorom stratila loď kontakt so svetom. Bolo to veľmi blízko pobrežia Floridy.

Zdroj fotografie: Science Channel

V týchto vodách sa už nachádzal známy vrak lode. Bol objavený pred 35. rokmi a miestni ho prezývali „Bear Wreck“, teda Medvedí vrak. Barnette usúdil, že by to mohol byť vrak lode Cotopaxi. Svoju teóriu však chcel aj dokázať. Nadviazal spoluprácu s potápačom Al Perkinsom. Ten sa ponoril do hlbín a snažil sa nájsť dôkazy, že Bear Wreck je v skutočnosti Cotopaxi. Zdá sa, že sa mu to napokon podarilo. Lode mali identickú veľkosť a rovnaké vybavenie.

O Bermudskom trojuholníku sme už na Lajfke už písali. Aj dnes je zaujímavým objektom všetkých konšpirátorov. Prečo sa v týchto vodách strácajú lode? Stoja za tým vodné príšery alebo nebodaj mimozemšťania? Objav Michaela Barnetta je len ďalším dôkazom, že v Bermudskom trojuholníku sa nedeje nič nadprirodzené. Lode jednoducho z rôznych príčin niekedy stroskotajú. To bol aj prípad Cotopaxi.

Ak by ste sa chceli o lodi Cotopaxi dozvedieť viac, 9. februára bude mať na stanici Science Channel premiéru dokumentárny film s názvom Cotopaxi.

Zdroj: Ladbible

Zdroj titulnej fotografie: YouTube

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: