Search
Close this search box.

Legendárna bratislavská stavba Café Propeler ožíva v podobe letnej čitárne

Po dlhom čase sa mestská časť Bratislava – Staré mesto rozhodla, že si aspoň dočasne vezme chátrajúcu budovu pod vlastný patronát. Investovala do nutnej rekonštrukcie objektu, ktorej náklady sa zatiaľ vyšplhali na sumu 20 000 EUR. Zabezpečila sa oprava elektroinštalácie, či zničenej strechy, nová dlažba, ako aj prerábka vonkajšieho vizuálu. Chýbať nesmú ani historické fotografie pôvodného Propelera, či obnovené historické hodiny, ktoré sa na noc rozsvietia.

zdroj: FB / Pistoriho Palác

Skvelé miesto na oddych

Ak by ste teda po prechádzke nábrežím Dunaja hľadali nejaké pokojné miesto s krásnym výhľadom, letná čitáreň by mohla byť pre vás tým pravým orechovým. Navštíviť ju zatiaľ môžete v auguste, v septembri, prípadne v októbri. A na čo sa môžete pri vašej návšteve tešiť? „Postupne u nás nájdete prospekty o Bratislave, zahraničnú tlač Interpress, dennú tlač, detský kútik, knižnicu domácej i zahraničnej poézie a prózy, šachy, drobné občerstvenie a v neposlednom rade – posedenie s najkrajším výhľadom na Dunaj,“ uvádza mestská časť na sociálnej sieti Facebook.

zdroj: FB / Pistoriho Palác

Pochopiteľne, vylepšovanie tohto projektu ešte nie je ani zďaleka na konci. Priestor sa budú snažiť skvalitňovať aj v nadchádzajúcom období. Hlavné je, že táto legendárna budova prestane chátrať a konečne nájde svoje využitie.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk, bratislavskenoviny.sk, FB – Pistoriho Palác

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
10 faktov o legendárnom Levom kráľovi, ktoré vás zaručene prekvapia

Odporúčame: