Search
Close this search box.

Ako si doma pripraviť a vychutnať lahodnú kávu ako z kaviarne

Milujete kávu? Je to životabudič, ktorému nedokáže odolať obrovské množstvo ľudí. Nabije vás príjemnou dávkou energie, prospeje mozgu, zvýši reakcie, ochráni pečeň a dodá telu množstvo antioxidantov.


Ako si ale vychutnať lahodnú chuť ako z kaviarne, keď je všetko zatvorené? Stačí mať po ruke výbornú výberovú kávu, automatický kávovar a chuť pripraviť si obľúbené espresso. Nie je to žiadna náročná úloha.

Informácie sú základ

Radi popíjate lahodné espresso, latte alebo cappuccino vo svojej obľúbenej kaviarni, ale prajete si, aby ste si tieto nápoje mohli v rovnakej baristickej kvalite vychutnať aj u vás doma? Potom je dobré začať so základnými informáciami.

Espresso je malá káva, ktorá je známa svojou intenzitou, menším objemom a tlakom potrebným na jej prípravu.

Zdroj: Pexels

Podľa odborníkov je to 25 až 35 ml veľký nápoj pripravený z 7 – 9 gramov kávy, prostredníctvom ktorého čistá voda o teplote 90.5 – 96.1 º C prechádza pod určitým tlakom cez správne zomletú kávu.

Aby bolo šálka takejto kávy skutočne kvalitná, základom je vybrať si najlepšiu kávu z e-shopu a mať na prípravu ideálne podmienky. Tými je najlepšie moderný a plne automatický kávovar, ktorý za vás urobí všetku prácu, pri ktorej sa od vás očakáva často len jeden dotyk tlačidla.

Pozor na typ kávy

Dobrá káva sa začína aj dobrým kávovým zrnom. Čím lepší výber a odroda, tým viac špecifickej chuti. Potom je to stupeň praženia a čerstvosti kávy. Aj mäso z obchodu alebo chlieb sú vždy najlepšie čerstvé, tak prečo by taká nemohla byť aj vaša káva?

Ideálne s tónmi čokolády, červeného ovocia, cukru a karamelu. Možností máte naozaj veľa. Nezabudnite, že káva pražená silnejšie má viac horkastú chuť, zatiaľ čo čerstvejšie a menej pražené zrná budú zasa kyslejšie, čo nie je vždy pre espresso ten ideálny základ.

Závisí samozrejme od vás a vášho výberu. Chutnú kávu si ale dnes už môžete pri správnej príprave vychutnať aj v pohodlí domova.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: