Search
Close this search box.

Legendárna skupina ABBA je späť: Pre svojich fanúšikov chystá hneď niekoľko skvelých noviniek

Skupina ABBA sa stala svetoznámou v roku 1974. Stalo sa tak po tom, ako zvíťazila v každoročnej pesničkovej súťaži Eurovízia so skladbou Waterloo. Vyprodukovala množstvo hitov, ktoré v tej dobe udivovali najmä technologickým novátorstvom. Skupinu tvorili dva manželské páry – Björn Ulvaeus s  Agnethou Fältskog a Benny Andersson s Anni-Frid Lyngstad. Bohužiaľ, ich manželstvá nevydržali nápor slávy, a rozviedli sa. Následne sa v roku 1982 rozpadla aj kapela.

Zdroj: abbasite.com

Už nejaký čas sa však hovorí o ich návrate na hudobnú scénu. Ohlásené nové skladby by mali niesť názov „I Still Have Faith in You“ a „Don’t Shut Me Down“. „Som veľmi pyšný na obe piesne. Jedna znie ako popová pieseň zo 70. rokov, tá druhá je nadčasová,“ uviedol Benny Andersson, ďalší z členov.

Chystá sa aj turné

Podľa pôvodných plánov mali mať piesne premiéru ešte v decembri roku 2018. Sú už aj nahraté a naspievané. Časový sklz spôsobila najmä technická náročnosť celého projektu. Skupina ABBA totiž chce s novými pesničkami vyraziť aj na turné po celom svete.Nebude to však bežné turné, nakoľko hlavní aktéri Bjorn Ulvaeus, Benny Andersson, Anni-Frid Lyngstad a Agnetha Faltskog sa ho neplánujú osobne zúčastniť. Namiesto nich budú na pódiu vystupovať ich virtuálni dvojníci. A práve ich vytvorenie trvá dlhšie, než sa pôvodne predpokladalo.

Pôvodné plány nevyšli podľa predstáv

Ako informoval portál theguardian.com, prvýkrát skupina ohlásila svoj návrat ešte v apríli minulého roka. „Je to akoby čas zamrzol a my sme boli len na krátkej dovolenke. Neuveriteľne príjemný zážitok,“ znelo oficiálne vyhlásenie skupiny.

Skladby chcela ABBA zverejniť v televíznej show ešte v decembri 2018. Tento termín sa však skupine nepodarilo dodržať. Benny Andersson následne prisľúbil, že piesne zverejnia začiatkom roka 2019. Bohužiaľ, ani to sa nakoniec nepodarilo. Dúfajme teda, že sa spomenutých piesní napokon predsa len dočkáme a na jeseň si už nové skladby budeme môcť vypočuť.

Zdroj: foxnews.com, theguardian.com, Wikipedia

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: