Search
Close this search box.

LEGO sa pustilo do výroby ochranných tvárových štítov. Denná produkcia sa ráta na tisíce

Ich legendárne stavebnice, ktoré bavia (nielen) deti už niekoľko desaťročí, si získali sympatie po celom svete. V čase zúriaceho koronavírusu si však aj známa dánska rodinná firma LEGO povedala, že pomôže tým, ktorí to v tejto neľahkej situácii skutočne potrebujú. Rozhodla sa podať pomocnú ruku zdravotníckym pracovníkom v prvej línii. 


O výrobe ochranných tvárových štítov informovali verejnosť prostredníctvom svojho účtu na Instagrame. Podľa zverejneného príspevku sa tejto činnosti aktuálne venuje závod v dánskom mestečku Billund. Ako informoval portál Bored Panda, zo strany spoločnosti bolo dôležité prispôsobiť konkrétnych 6 strojov tak, aby ich bolo možné využiť na výrobu týchto ochranných pomôcok. 

Pracujú nepretržite

Na projekte sa nepretržite podieľa viac ako 100 zamestnancov a množstvo, ktoré sa im denne darí vyrobiť nie je určite zanedbateľné. Je to totiž viac než 13 000 kusov, pričom ich cieľom je následne tieto štíty distribuovať do nemocníc a zdravotníckych zariadení po celej krajine. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

This week we began to make visors at our factory in Billund for healthcare workers on the frontline in Denmark. We are so incredibly proud of the team who made this happen. They worked around the clock to create designs and make moulds that can produce more than 13,000 visors a day. We are grateful to have such talented, dedicated and caring colleagues. ❤️

Príspevok, ktorý zdieľa LEGO (@lego),

„Sme nesmierne hrdí na tím, ktorý to celé zrealizoval. Pracovali nepretržite na tvorbe návrhov a tvarov, a vďaka tomu dokážeme vyrobiť viac ako 13.000 tvárových štítov denne. Sme vďační, že máme takých talentovaných, oddaných a starostlivých kolegov,“ dodala firma vo svojom príspevku.

Firma však nezaháľa a vyjadrila sa, že v prípade potreby je schopná navýšiť produkciu týchto ochranných pomôcok až na číslo 58 000 denne, a to už v období 2 týždňov. Zároveň má v pláne rozšíriť svoju výrobu aj do iných oblastí a zapojiť do nej ďalšie závody, pričom začať plánuje v Maďarsku. 

Zdroj: boredpanda.com

Zdroj titulnej fotografie: Pixabay / Instagram / lego

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: