Len pre pamätníkov? Na obrazovky RTVS sa vracia táto nezabudnuteľná relácia

Žijeme v rýchlej dobe. Informácie okolo nás prúdia, niekedy ich ani nie sme schopní absorbovať. Chvíľka poézie nebude ponúkať informácie, ale pocity a chvíľku na rozjímanie. Prvý diel tejto relácie uvidíme na nový rok krátko po ôsmej hodine. Ján Gallovič bude čítať básne od Jána Smreka.

Marek Ťapák, programový riaditeľ televízie, zároveň prisľúbil, že v novom roku bude na obrazovkách televízie poézie omnoho viac a Chvíľka poézie sa v programe bude objavovať pravidelne.



„Myslím si, že poézia na RTVS chýba. Je to viazané slovo, má mnoho metafor, obrazov a v dnešnej pretechnizovanej dobe plnej IPadov, IPhonov a tabletov by sa mala objaviť na obrazovkách,” povedal Marek Ťapák počas prezentácie vianočného programu Slovenskej televízie a rozhlasu.

https://www.facebook.com/RTVS.sk/videos/2143072572418702/

Pozrite aj:

Najčítanejšie

RECEPT: Jednoduché a rýchle cestoviny s cuketou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Unikátna "sendvičová metóda" vám pomôže zlepšiť vaše vzťahy. Uplatnenie nájde v pracovnej aj súkromnej sfére
Význam farieb nie je jednotný. Ako sú vnímané v rôznych krajinách?