Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Potterománia pokračuje: J. K. Rowlingová informovala o novinkách, na ktoré sa môžu fanúšikovia tešiť

Ako informoval portál BBC, autorka sa vyjadrila, že najneskôr do konca tohto roka by mali byť vydané 4 nové e-knihy, ktoré odhalia fanúšikom opäť niečo viac zo zaujímavého čarodejníckeho sveta. Dostanú možnosť „hlbšie sa ponoriť do bohatej histórie samotnej mágie.“

Kratšie dielka 

Ak by ste však očakávali knihy, ktoré vám ponúknu niekoľko sto strán, budete sklamaní. Malo by totiž ísť len o kratšie príbehy, pričom každý z nich bude tematicky zameraný na rôzne lekcie čarodejníctva. Autorka sa pri písaní nechala inšpirovať audioknihou Harry Potter: História mágie a výstavou, ktorú v minulosti organizovala Britská knižnica. Môžete sa tak tešiť na témy ako kúzla, obrana proti čiernej mágii, elixíry a herbológia, či veštenie, astronómia a starostlivosť o zázračné tvory.

Ako uvádza portál pottermore.com, okrem možnosti spoznať pôvod mágie prostredníctvom histórie a folklóru, budú diela obohatené aj o rôzne poznámky, rukopisy či náčrty.Už onedlho

Ak vo vás informácia o novinkách vyvolala vlnu zvedavosti, určite vás poteší, že na knihy už nebudeme musieť príliš dlho čakať. Kým prvé dve by mali vyjsť už koncom júna, konkrétne 27., na ďalšie dve sa môžete tešiť najneskôr do konca tohto roka.

Ilustrácií sa vo všetkých štyroch prípadoch zhostil londýnsky umelec Rohan Daniel Eason. E-knihy budú zatiaľ k dispozícii v angličtine, francúzštine, taliančine a nemčine.

Zdroj: bbc.com, pottermore.com

You don't have permission to register