Search
Close this search box.

Jedno z najkrajších letísk na svete sa zmenilo na nefalšovaný svet Harryho Pottera

Ľudia na bežných letiskách zvyčajne zabíjajú čas v „duty free“ obchodoch, prípadne len visia očami na informačných tabuliach. Changi letisko v Singapure však nie je obyčajným letiskom. Tri jeho terminály sa zmenili na nepoznanie. Namiesto chladnej letiskovej haly sa ocitnete v magickom svete Harryho Pottera a Fantastických zverov J. K. Rowlingovej.

Zdroj: Changi Airport

Expozícia pozostáva zo štyroch inštalácií v životnej veľkosti, ktoré boli vytvorené v spolupráci so spoločnosťou Warner Bros. Tá stojí za filmovými verziami magických príbehov. Nájdete tu dedinku Rokville, Priečnu uličku, Rokfort, ale aj zverinec Newta Scamandera. Ak si myslíte, že celé je to len o kartónových maketách, ktoré si obzriete za päť minút, mýlite sa. Autori pre návštevníkov pripravili množstvo hier a zážitkov, ktoré by stáli za vyskúšanie. V obchode Madam Malkinovej, ktorá vyrába čarodejnícke oblečenie na mieru, dostanete dokonca svoj vlastný habit.Vzápätí sa v ňom môžete zvečniť v magickom zrkadle, ktoré vám urobí GIF pohyblivú fotografiu. Takisto môžete otestovať svoje metlobalové schopnosti, naskočiť na metlu a skúsiť trafiť prehadzovačku do obruče. Ak ste si zamilovali ňufáčika, ktorý zbožňuje všetko lesklé, môžete mu hodiť zopár mincí.

V termináli č. 2 nájdete Zúrivú vŕbu, do ktorej Harry a Ron nabúrali v druhom diele čarodejníckej ságy. Samozrejmosťou je Rokfortský expres a Weasleyovské výmysly a vynálezy. Letisko sa touto témou snaží navodiť svojim zákazníkom pravú vianočnú atmosféru. Darí sa im to aj vďaka umelému snehu, ktorý ako páperie padá na zem v Rokville.

Zdroj: Changi Airport

Výstavu Harry Potter a Fantastické zvery si budete môcť pozrieť na letisku Changi až do konca februára 2019. Je celkom zadarmo. Stačí si zakúpiť letenku a prísť na letisko v dostatočnom predstihu, aby ste si výstavu skutočne užili. Letisko Changi už šesť rokov po sebe vyhralo ocenenie „Najlepšie letisko sveta“. Nájdete tu 24-hodinové kiná, strešný bazén, najväčšiu letiskovú šmýkačku a motýlí park.

Zdroj: Dailymail 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
10 faktov o legendárnom Levom kráľovi, ktoré vás zaručene prekvapia
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém

Odporúčame: