Search
Close this search box.

Majitelia psov sú šťastnejší ako zvyšok populácie, tvrdí štúdia. Prečo je tomu tak?

Ako uvádza stránka brightside.me, danú štúdiu uskutočnila spoločnosť GSS, a výsledky sú vskutku zaujímavé.

Až 36 % vlastníkov psov uviedlo, že sa cíti veľmi šťastne. Naopak, majitelia mačiek boli šťastní len v 18 % prípadov. Prekvapujúco, ľudia, ktorí vlastnia aj mačku aj psa, sú v porovnaní s majiteľmi psov takisto menej šťastní. Mnoho z týchto ľudí sa vyjadrilo, že trávenie času s ich psím miláčikom im pomáha prekonávať životné problémy.Výsledok štúdie tiež ukázal, že ľudia, ktorí vlastnia psov, sú viac extrovertní a bezstarostní. Je však otázne, či sa takými stávajú preto, že sa starajú o psa, alebo to jednoducho extrovertov ku psom viac ťahá.

 

A prečo sú vlastne majitelia psov šťastnejší?

 

Majú viac pohybu

Zdroj: Unsplash / Joe Caione

Fyzická aktivita pri venčení štvornohého priateľa môže vo veľkej miere prispieť k pocitu šťastia. Štúdia potvrdila, že psíčkari prejdú týždenne 33 kilometrov, čo je až o 11 kilometrov viac, než ľudia, ktorí psa nemajú. Počas prechádzky sa majitelia psov stretávajú s ďalšími ľuďmi, vďaka čomu sa cítia viac socializovaní.

Vytvárajú si rodinné zázemie

Väčšina majiteľov psov sníva o tom, že raz bude mať rodinu a dom. Takisto rodiny s malými deťmi si psov radi vyberajú ako svojich maznáčikov. Pes sa v mnohých prípadoch stáva súčasťou rodiny. A členovia rodiny vás vždy podporia, v ich blízkosti sa cítite bezpečne. Presne takto pôsobí pes na svojich majiteľov.

Zažívajú menej stresu

Zdroj: Unsplash / Patrick Hendry

Je dokázané, že majitelia psov menej často umierajú na kardiovaskulárne choroby. Áno, môže za to väčšia pohybová aktivita, ale aj menej stresu. Psíčkari trávia viac času so svojou rodinou a denne spoznávajú nových ľudí. To má pozitívny vplyv na ich zdravie.

Zdroj: brightside.me

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík

Odporúčame: