Maliar upozorňuje na cestné výtlky originálnym spôsobom. Jeho zaujímavá práca zožala u ľudí veľký úspech

Ako informuje stránka indiatoday.in, úbohý stav ciest, ktorý by ste našli aj v indickom mestečku Bengalúr, nedal spávať indickému maliarovi menom Baadal Nanjundaswamy. Ten sa rozhodol upozorniť na nebezpečné výtlky svojským a zaujímavým spôsobom.Virálny príspevok

Umelec zverejnil na sociálnej sieti Facebook 56-sekundové video, v ktorom sa ocitol v role astronauta chodiaceho po Mesiaci, ktorého povrch je posiaty krátermi. Samozrejme, išlo len o vcelku vydarenú napodobeninu. Video bolo natočené práve v uliciach indického mestečka a spomenutými krátermi boli cestné výtlky. Cieľom bolo poukázať na zlú mestskú infraštruktúru.

Príspevok si ihneď získal sympatie ľudí. V priebehu 4 hodín od zverejnenia bol totiž videný viac ako 56-tisíc krát a zdieľalo ho takmer 2 500 ľudí. Vyzerá to tak, že iniciatíva nezostala úplne bez odozvy a stavom ciest sa konečne začali zaoberať aj kompetentní. To len dokazuje, že sila sociálnych sietí je nespochybniteľná a aj dnes sa ešte ľudia dokážu spojiť pre dobrú vec.

Jeho 3D umenie obdivuje celý svet

Zo strany indického maliara však nejde ani zďaleka o prvú snahu upozorniť na zničené cesty. Už dlhšiu dobu je známy tým, že výtlky premieňa na úžasné 3D maľby, aby upozornil vodičov na ich existenciu.

Katastrofálne cesty nie sú totiž v Indii žiadnou raritou. Podľa štatistiky, ktorú priniesol denník The Guardian, bolo v roku 2017 usmrtených 3 597 ľudí a zranených 25 000 v rámci nehôd, ktoré boli zapríčinené práve výskytom výtlkov.

Zdroj: indiatoday.in, theguardian.com

You don't have permission to register