Search
Close this search box.

Zariadenie, ktorého senzorom neunikne nikto

Moderná doba je charakteristická rôznymi vymoženosťami. Dostupnosť špičkových technológií je ale jednou z tých najväčších. Uľahčujú nám nielen život, ale aj prácu a zabezpečujú bezproblémové fungovanie celej spoločnosti. A veľmi podobne je na tom aj termovízia, pred ktorou nemáte žiadnu šancu sa skryť.


Jej pozornosti neujde naozaj nič, tak sa poďte spolu s nami o tom presvedčiť.

Čo je termovízia?

Tepelné zobrazovanie je bezkontaktná technológia, ktorá meria vlnové dĺžky infračerveného žiarenia emitovaného z objektov a prevádzaného na obraz. Ten obsahuje farebnú paletu, ktorá predstavuje teplotný rozsah rôznych častí zobrazeného obrázka.

Vďaka týmto funkciám a vlastnostiam sú moderné termovízie s obľubou využívanie nielen pri love, ale aj odhaľovaní skrytých problémov v konštrukciách budov, ochrane majetku, ale aj zachraňovaní ľudských životov.

Ako termovízne zariadenie funguje?

Termovízna kamera a ďalšie podobné produkty fungujú na základe skutočnosti, že všetky objekty, ktoré majú teplotu vyššiu ako absolútna nula, vyžarujú teplo. Tieto vlnové dĺžky sú veľmi dlhé a ľudské oko ich nedokáže spozorovať. Časti elektromagnetického spektra je však možné vnímať ako teplo a sú známe ako infračervené vlnové dĺžky. Čím je objekt teplejší, tým väčšie je jeho infračervené energetické žiarenie.

A práve termovízia, vďaka dokonalým senzorom a špeciálnemu zobrazeniu, dokáže tieto teploty objektov nájsť a odhaliť aj keď ich vy voľným okom nevidíte.

  • Infračervená energia prichádzajúca z objektu je zameraná optikou na infračervený detektor.
  • Detektor odosiela tieto prijaté informácie do snímača na spracovanie obrazu pomocou zložitých algoritmov.
  • Senzor prevádza tieto údaje do obrazu, ktorý je možné sledovať na LCD obrazovke termovíznej kamery.

Aj vďaka tomuto systému dokáže špičková termovízia Pard zamerať objekt s tou najväčšou presnosťou a minimálnymi problémami. Vám sa stačí o tom presvedčiť a termovíziu vo svojom živote naplno využiť.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: