Search
Close this search box.

Starček pred smrťou pripravil pre malú susedku milé prekvapenie na 14 rokov dopredu

87-ročný dôchodca prekvapil na sklonku svojho života všetkých svojou láskavosťou. Dvojročnému dievčatku nachystal vianočné darčeky dopredu na nasledujúcich 14 rokov.


Volal sa Ken Watson a mal srdce zo zlata. Jeho akt láskavosti zanechal manželov Owena a Caroline Williamsových v slzách. Ken plánoval, že sa dožije 100 rokov. Bohužiaľ, tento rok v októbri ho zubatá zastihla nepripraveného. Skonal v požehnanom veku 87 rokov.

Dom zosnulého dôchodcu skrýval prekvapenie

Po nejakom čase sa Kenova dcéra pustila do vypratávania jeho domu v britskom meste Barry. „Minulú noc nám zaklopala na dvere a mala v ruke vrece, ktoré vyzeralo ako vrece na odpadky. Myslel som si, že chce, aby sme to vyhodili,“ povedal Owen pre portál LadBible.

Kenova dcéra ho však rýchlo vyviedla z omylu. Povedala, že vo vreci sú darčeky, ktoré jej otec nechal pre ich dvojročnú dcéru Cadi na Vianoce. Kenov čin Owena šokoval. Vzal vrece do kuchyne a po jednom z neho vyťahoval darčeky. Vrece bolo bezodné ako zázračná taška Mary Poppins.

Owen zverejnil tento netradičný príbeh aj na svojom Twitteri. „Bol to skutočne dobrý sused a úprimný človek,“ popísal starčeka dojatý Owen.

Ken miloval rozdávanie darčekov. Malej Cadi kúpil na jej prvé Vianoce viac než meter vysokého leva menom Elvis. Williamsovci neskôr zistili, že toho istého leva kúpil Ken všetkým deťom v susedstve.

Susedské vzťahy sú dôležité

Pre Owena a celú jeho rodinu bol tento zážitok dojímavým zbohom od milovaného suseda. Owen sa rozhodol, že bude ďalej šíriť jeho posolstvo, a tak vyzýva ľudí, aby sa počas Vianoc stretávali so svojimi susedmi.

„Vaša rodina a priatelia tu budú vždy pre vás, ale nemusia tu byť pri vás aj fyzicky. Naopak, vaši susedia sú od vás oddelení len jednou stenou alebo múrom. Susedia sú tí, ktorí by vám pomohli bojovať s ohňom, tí, ktorí by boli pri vás, keby vám padla strecha na hlavu. V čase Vianoc preto choďte za nimi a pozdravte ich. Nezabudnite si so sebou zobrať fľašu vína alebo prosecca.“

Zdroj: ladbible.com

Zdroj titulnej fotografie: Instagram / owswills

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Ničí spoločnosť našu kreativitu? Krátky animovaný film vás prinúti zamyslieť sa

Odporúčame: