Search
Close this search box.

Manželský pár prišiel s adventným kalendárom, ktorý nemá vo svete konkurenciu

Manželia Mike Addis (60) a Catherine Weightmanová (55) z mestečka Huntingdon sa preslávili netradičným koníčkom, a to stavaním sôch z LEGA. Spolu so svojimi troma deťmi začali túto tradíciu niekedy začiatkom 90-tych rokov. Jedným z prvých výtvorov bol snehuliak so šálom. Teraz sa pre zmenu pustili do niečoho skutočne veľkého.

Zdroj: SWNS:SOUTH WEST NEWS SERVICE

Adventný kalendár je dôležitou súčasťou vianočného obdobia pre väčšinu detí. Tento konkrétny dokáže vyčarovať úsmev na perách nielen deťom, ale aj dospelým. Pochutiť by ste si na ňom však nemohli.Kalendár v tvare vianočného stromčeka meria cez 2,5 metra a skladá sa z 24 detailne a starostlivo prepracovaných okienok, pričom každé zobrazuje motív súvisiaci s Vianocami. Okienka majú veľkosť škatule od topánok a môžete v nich nájsť napríklad postavičky Troch kráľov, perníkovú chalúpku, Luskáčika alebo škriatkov, ktorí ukladajú darčeky na Santove sane.

Zdroj: SWNS:SOUTH WEST NEWS SERVICE

Manželia odhadujú, že na toto dielo využili celkovo 450 000 kúskov LEGA a jeho stavaním strávili asi 235 hodín. V minulosti im pomáhali aj deti. Naposledy sa tak stalo ešte v roku 2008 a ich posledným rodinným dielom bola kostolná stavba Earls Borton.

Zdroj: SWNS:SOUTH WEST NEWS SERVICE

V súčasnosti študujú na univerzitách a v tradícii pokračovať odmietajú, pretože sa cítia zahanbene. Manželia to, našťastie, berú s humorom. Tento rok sa im dokonca podarilo vyzbierať 4 000 libier pre environmentálne charitatívne organizácie tým, že usporadúvali LEGO súťaže.

Zdroj: thesun.co.uk, dailymail.co.uk

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: